Pozorny wyścig

  

Bieg na dłuższy dystans. Prowadzący zmierza do celu, z wysiłkiem, ale nie ustaje. Co się dzieje za jego plecami? Rywale biegną, co i rusz któryś próbuje przyspieszyć, ale nie daje rady, zwalnia, sapie i potyka się.

Wreszcie ci odsadzeni przez lidera zaczynają spierać się na bieżni między sobą – szturchają się wzajemnie, pokrzykują coś do siebie, jeden drugiemu podkłada nogę (albo i świnię). Raz po raz któryś odbiega w stronę trybun, gdzie tłumaczy coś zawzięcie w stronę mikrofonów i pokazuje na lidera potępieńczym gestem. A ten biegnie dalej, choć w jego stronę poza aplauzem leci niejedno zgniłe jajo. Tak wygląda sytuacja w Polsce przed wyborami. PiS prowadzi kampanię wyborczą – cała reszta ugrupowań sprawia wrażenie pogodzonych z przegraną. Stąd już nawet niespecjalnie udają, że ścigają się z PiS. Po prostu kłócą się między sobą. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts