Rzecznik prasowy podkarpackiej brygady por. Witold Sura poinformował, że do zatrzymania doszło na jednej z ulic w Dębicy.

"Kierująca, będąc pod wpływem alkoholu, urządziła sobie alkoholowy rajd. Po krótkim pościgu sprawczyni została zatrzymana przez żołnierza naszej brygady, z 33. Batalionu Lekkiej Piechoty z Dębicy"

– dodał.

Żołnierz, który zatrzymał kobietę relacjonował, że kiedy zobaczył, że samochód demoluje wszystko na swojej drodze pobiegł za nim.

"Udało mi się go zatrzymać na ulicy Tuwima. Kobieta kierująca osobową mazdą była kompletnie pijana. Zadzwoniłem pod numer 112 i wezwałem policję"

– powiedział.

Żołnierz dodał, że całe zajście wyglądało "jak w dobrze wyreżyserowanym filmie". Kobieta uszkodziła w sumie trzy samochody, ranna została też jedna osoba, która siedziała w aucie, które uszkodziła kobieta.

Sura podkreślił, że postawa żołnierza jest godna naśladowania.

"Pokazał, że hasło przewodnie Wojsk Obrony Terytorialnej >>Zawsze gotowi, zawsze blisko<< jest przez wojskowych naszej brygady realizowane codziennie. A pomoc społeczeństwu i dbałość o ich bezpieczeństwo jest jednym z celów i misji naszej formacji"

– przypomniał rzecznik.

 

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku.