Intermarium redivivum!

  

W zgiełku kampanii wyborczej mógł Czytelnikom „Codziennej” umknąć pewien może drobny, lecz znaczący fakt, zwłaszcza że nie zwrócił dotąd na niego uwagi żaden z wytrawnych komentatorów sceny politycznej. Oto bowiem podczas licznych pikników organizowanych ostatnio w całej Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość prezes Jarosław Kaczyński, mówiąc o najpoważniejszej inicjatywie geopolitycznej stworzonej i prowadzonej przez Polskę, zamiast oficjalnej nazwy Trójmorze konsekwentnie używa określenia Międzymorze.

Z pewnością nie jest to przejęzyczenie, należy zatem odnotować to jako potwierdzenie intuicji wielu analityków – w tym niżej podpisanego – że istniejące już realnie i grupujące 12 państw Unii Europejskiej Trójmorze jest w zamyśle stratega z PiS jedynie wstępem do realizacji idei marszałka Józefa Piłsudskiego otoczenia agresywnej Rosji łańcuchem żelaznego sojuszu sięgającego od Bałtyku nie tylko po Morze Czarne, ale i Kaspijskie, czyli włączającego także Ukrainę oraz te kraje kaukaskie, które chcą się definitywnie wyrwać spod rosyjskiej tyranii. Oby jak najszybciej!

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts