Amerykańscy żołnierze zginęli w Afganistanie

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Dwóch amerykańskich pracowników wojskowych zginęło w Afganistanie podczas starcia zbrojnego - poinformowała w komunikacie dowodzona przez NATO misja Resolute Support.

Nie podano szczegółów wydarzenia, w trakcie którego Amerykanie zginęli. Wiadomo tylko, że doszło do ostrzału i poinformowano, że nazwiska zmarłych zostaną podane do wiadomości w ciągu 24 godzin po tym, jak o śmierci poinformowane zostaną rodziny żołnierzy.

Od początku inwazji USA na Afganistan w 2001 roku zginęło ponad 2400 amerykańskich pracowników wojskowych. Od początku tego roku śmierć na afgańskich terenach poniosło 14 żołnierzy USA.

Stany Zjednoczone formalnie zakończyły misję bojową w Afganistanie w 2014 r., nadal jednak zapewniają szerokie wsparcie powietrzne i szkoleniowe lokalnym siłom walczącym zarówno z talibami, jak i grupami Państwa Islamskiego.

USA i talibowe obecnie są w trakcie negocjacji w sprawie wycofania amerykańskich żołnierzy z Afganistanu. Kontyngent USA w tym kraju liczy 14 tys. żołnierzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Niepokojące objawy u nauczycielki, która wróciła z Rzymu. W placówce zawieszono zajęcia

Szkoła w Mazańcowicach / By D T G - Own work, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14962115

  

Wójt Jasienicy Janusz Pierzyna zawiesił dzisiaj zajęcia w zespole szkolno-przedszkolnym w Mazańcowicach. W placówce w poniedziałek uczyła kobieta, która wróciła z Rzymu z objawami paragrypowymi. Tego samego dnia zgłosiła się do bielskiego szpitala.

- Czekamy na wyniki badań nauczycielki. Mają nadejść w środę. Jeśli okaże się, że to zwykłe przeziębienie, wówczas młodzież w czwartek wróci do szkoły. Jeśli wyniki nie dotrą w środę, to zajęcia będą zawieszone także jutro

 – powiedział wójt.

Samorządowiec poinformował, że w placówce uczy się ok. 700 dzieci. W środę przyszło do niej jedno dziecko. Szkoła była niedostępna dla osób spoza niej.

Kobieta, która wróciła z Rzymu, zgłosiła się w poniedziałek z objawami paragrypowymi do SOR-u bielskiego Szpitala Wojewódzkiego. Miała m.in. gorączkę i dolegliwości infekcyjne.

- Nie miała kontaktu z innymi pacjentami. Została natychmiast odizolowana w specjalnie do tego wyznaczonym pomieszczeniu w szpitalu

– informowała wówczas rzecznik placówki Anna Szafrańska.

W związku z podejrzeniem obecności koronawirusa została przewieziona do szpitala zakaźnego w Chorzowie.

We wtorek lokalne media informowały, że kobieta wróciła z Rzymu w niedzielę. Zanim zgłosiła się do bielskiego szpitala, w poniedziałek prowadziła jeszcze lekcję w szkole w Mazańcowicach. Jest tam nauczycielem. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts