Kuba nieszczęśliwie zderzył się z naszym bramkarzem i wyglądało to poważnie

– mówił jeszcze przed postawieniem diagnozy zmartwiony trener mistrza Polski Waldemar Fornalik.

Doznał kontaktowego urazu kolana ze zwichnięciem rzepki. Podjęto decyzję o zabiegu operacyjnym. Liczymy, że szybko wróci do gry, ale minimalny okres przerwy to około cztery miesiące

– ocenił klubowy fizjoterapeuta Grzegorz Biliński.

Czerwiński przyszedł do Piasta z Legii Warszawa w styczniu 2018, kiedy śląska drużyna broniła się przed spadkiem. Twardo grający stoper szybko zyskał miejsce w wyjściowej jedenastce i sympatię kibiców. W kolejnych rozgrywkach wywalczył z zespołem mistrzostwo Polski.

Jakub Czerwiński będzie długo pauzował z powodu kontuzji

28-letni obrońca wypadł ze składu przed ostatnim ligowym meczem z Wisłą Płock, który gliwiczanie u siebie wygrali 1:0. W tym spotkaniu z powodu kontuzji zabrakło w drużynie Piasta sześciu graczy. Już wcześniej było wiadomo, że długo potrwa absencja hiszpańskiego napastnika Daniego Aquino po operacji pachwiny. Mniej groźnych urazów nabawili się Aleksander Jagiełło, Martin Konczkowski, Patryk Dziczek i Marcin Pietrowski. Do tej grupy dołączył Czerwiński - filar gliwickiej defensywy.

Trener Fornalik przyznał, że taka plaga problemów zdrowotnych mogła być efektem dużej liczby meczów rozegranych przez jego zespół na początku sezonu. Gliwiczanie oprócz pięciu spotkań w ekstraklasie mają za sobą mecz o Superpuchar Polski z Lechią Gdańsk oraz cztery starcia w europejskich pucharach.

Remedium na te problemy ma być  pozyskanie obrońcy Piotra Malarczyka z Korony Kielce.  28-letni zawodnik podpisał w środę dwuletni kontrakt z mistrzami Polski.