Kulisy skandalicznej walki w Rydze. Głowacki chce rewanżu z Briedisem

/ facebook.com/KrzysztofGlowaGlowacki

  

Bokser Krzysztof Głowacki i jego trener Fiodor Łapin w wywiadzie z TVP Sport opowiedzieli o kulisach skandalicznej walki w Rydze. Polak został znokautowany przez Łotysza Mairisa Briedisa w pojedynku o awans do finału prestiżowego turnieju World Boxing Super Series. Walka wzbudziła jednak wiele kontrowersji. "Bezradność, szok" - mówi o swoich odczuciach po tym starciu Łapin.

Walka Głowackiego z Briedisem miała skandaliczny przebieg. Polak był faulowany - upadł trafiony celowo przez Łotysza łokciem. Później nie był w stanie skutecznie kontynuować pojedynku. Pomimo tego starcia nie przerwano. Sędzia ringowy popełnił jeszcze większą pomyłkę, gdy pozwolił obijać ogłuszonego Głowackiego na długo po zakończeniu rundy.

O swoich odczuciach po walce trener Fiodor Łapin powiedział:

Bezradność, szok. Takie rzeczy czasem się w boksie zdarzają, ale tu była perfidia. Tego nie było widać w telewizji. Mieliśmy wrażenie po walce, że nie mieliśmy nic do powiedzenia.

Trener chwalił również Głowackiego, któremu nie brakuje serca do walki. Za to zresztą kochają go polscy kibice.

Można mieć wspaniałą technikę, talent, ale Krzysztof ma coś ekstra. Daje z siebie więcej niż inni.

Głowacki liczy, że Breidis wygra finałowy pojedynek turnieju World Boxing Super Series z Yunierem Dorticosem, który ma się odbyć w Rydze w listopadzie, i dojdzie do jego rewanżu z Łotyszem. Polak przyznał, że ostatnia porażka pokrzyżowała jego plany. Liczył bowiem na zdobycie wszystkich pasów mistrzowskich wagi cruiser i przejście do kategorii ciężkiej na walkę z Ołeksandrem Usykiem.

Te plany trzeba odłożyć na później, ale wiele wskazuje że Polak jeszcze dostanie szansę walki o tytuł. Rewanż z Breidisem również wydaje się być prawdopodobny.

Wywiad z Krzysztofem Głowackim i Fiodorem Łapinem

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Sport, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Miał stać za hejterską stroną „SokzBuraka”. Warszawski ratusz tłumaczy się z jego zatrudnienia

/ Warszawski ratusz / By Szczebrzeszynski - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15821035

  

Warszawski ratusz zabrał głos ws. Mariusza Kozaka-Zagozdy - człowieka, który według doniesień medialnych - ma być powiązany z hejterskim profilem "Sok z buraka". - Został on zatrudniony w ratuszu na pół roku na zastępstwo. Na razie trudno powiedzieć, czy będziemy kontynuować współpracę, musimy przeanalizować i podsumować dotychczasowe pół roku - wyjaśnił rzecznik warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa.

Według tygodnika "Sieci", za stroną "SokzBuraka" stoi człowiek PO, który zatrudniony jest nie tylko przez tę partię, ale również w stołecznym ratuszu. Chodzi o Mariusza Kozaka-Zagozdę, który wykupił domenę w 2014 roku. Strona miałaby również być połączona z profilem na Facebooku. On sam twierdzi jednak, że pozbył się domeny w 2017 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/289267-plejada-gwiazd-opozycji-obserwuje-hejterski-sok-z-buraka-tego-nie-moga-sie-wyprzec]

Pytany o pracę Kozaka-Zagozdy w ratuszu, rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa poinformował, że został on tam zatrudniony w kwietniu tego roku na umowę okresową na sześć miesięcy.

"Jest odpowiedzialny za współprowadzenie profili miejskich, których mamy kilkanaście, a także za analizy statystyczne tych profili, czyli za analizy internetowe, jak również za zwiększanie zasięgów tych profili"

- powiedział.

Dopytywany, czy po zakończeniu obecnej umowy Kozak-Zagozda będzie kontynuował pracę, Dąbrowa odpowiedział, że na tym etapie trudno odpowiedzieć na to pytanie.

"Musimy z nim porozmawiać i zapytać, jakie ma plany. Musimy też przeanalizować i podsumować jego półroczny okres pracy oraz przeanalizować naszą sytuację kadrową, bo to było zatrudnienie na zastępstwo"

- dodał.

Rzecznik ratusza potwierdził również, że Kozak-Zagozda pracował zdalnie.

[polecam:https://niezalezna.pl/289270-dezinformacja-i-hejt-to-ich-metody-dzialania-fogiel-podsumowal-powiazania-po-z-profilem-sokzburaka]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl