W piątek i sobotę (23-24 sierpnia) w Parku Śląskim w Chorzowie na pięciu scenach wystąpi kilkudziesięciu artystów różnych gatunków. Dla fanów dostępne będą też trzy specjalne taneczne sceny z muzyką elektroniczną. Do tego strefy mody, food tracków, relaksu i wioska wina.

Gwiazdą pierwszego dnia imprezy będzie hiphopowy zespół Wu-Tang Clan. Debiutancka płyta nowojorskiego składu – "Enter the Wu-Tang (36 Chambers)", która ukazała się w 1993 r., uważana jest przez wielu krytyków za jeden z najważniejszych albumów lat 90. i hip-hopu w ogóle. Znalazła się też na liście 500 płyt wszech czasów według magazynu "Rolling Stone". W 2015 r. RZA, Method Man, GZA i pozostali członkowie Wu-Tang Clan wydali ostatni album, "Once Upon a Time in Shaolin". W Chorzowie zagrają utwory zarówno z pierwszej, jak i ostatniej płyty.

Tego dnia wystąpi również norweski producent i DJ Alan Walker. Jego największy przebój to "Faded" z debiutanckiej płyty "Different World" z 2015 r., który w Polsce sprzedał się w ponad 60 tysiącach egzemplarzy. W Parku Śląskim Walker, obok "Faded", na pewno wykona też ostatni singiel, nagrany wraz z ASAP Rockym "Live Fast".

Niemiecki zespół Meute, czyli mini orkiestra łącząca brzmienie instrumentów dętych z techno; belgijski producent i DJ Lost Frequencies; wokalista r’n’b JMSN z Detroit i szwedzki synthpopowy zespół Little Dragon też zagrają w piątek w Parku Śląskim.

Wśród polskich wykonawców, którzy wystąpią pierwszego dnia znaleźli się m.in. Organek, Natalia Szroeder, Bemy, Tulia, Rebeka i hip-hopowy projekt Albo Inaczej.

W sobotę po raz pierwszy w Polsce wystąpi Jaden Smith. Raper i aktor ("Dzień, w którym zatrzymała się Ziemia", serial Netfliksa "The Get Down") wydał w tym roku drugi krążek "Erys" i to przede wszystkim z materiałem z tej płyty zaprezentuje się w Polsce.

Tego dnia zagra też angielska grupa electro-popowa Metronomy oraz Disclosure – brytyjski duet braci Lawrence zaprezentuje specjalny DJ-ski set.

W line-upie znalazły się również dwie wokalistki. Koncert pochodzącej z Iranu, a mieszkającej w Holandii Sevdalizy powinien zainteresować fanów trip-hopu, avant-popu i grime. O artystce, która ma za sobą epizod aktorski (wystąpiła w filmie "The Formula" współrealizowanym przez polskich twórców i ze wsparciem PISF) "Newonce" napisał: "Na żywo jest tak samo dziwaczną, enigmatyczną i fascynującą postacią, jak w studio, do tego choreografia pięknie dopełnia cały live".

Roisin Murphy wykona przede wszystkim piosenki ze swoich solowych płyt, ale w setliście jej aktualnej trasy nie brakuje też kompozycji z czasów jej kariery w zespole Moloko, z którym nagrała takie przeboje, jak "The Time Is Now" i "Sing It Back".

Paweł Domagała, Daria Zawiałow, Sokół, Kamp!, Smolasty i Holak to polscy artyści drugiego dnia imprezy.

Na festiwal będzie można dotrzeć m.in. z centrum Katowic tramwajem. Pierwotnie spółka Tramwaje Śląskie planowała, że trwające na katowickim rondzie prace torowe, które wykluczają takie połączenie, potrwają do soboty. W środę podano jednak, że roboty przyspieszono i tramwaje linii 6,11 oraz 19 wrócą na swoje stałe trasy, przebiegające obok Parku Śląskiego, w piątek wczesnym popołudniem.

Rozpiska godzinowa koncertów oraz opis dojazdu na teren festiwalu na stronie www.festfestival.pl.