Kontrola CBA w Inowrocławiu i niewygodne pytanie do posła PO. Brejza atakuje dziennikarza!

Krzysztof Brejza / twitter.com/NewsPlatforma

  

Dziś na terenie województwa kujawsko pomorskiego prowadzone są przeszukania mające związek ze śledztwem ws. afery fakturowej. CBA prowadzi przeszukania w niemal 30 miejscach, w tym w Urzędzie Miasta Inowrocławia, gdzie urzęduje Ryszard Brejza. Jego syn, poseł PO Krzysztof Brejza pytany dziś przez dziennikarza o to, czy w związku z poważnymi zarzutami radnych zrezygnuje z funkcji szefa sztabu Koalicji Obywatelskiej i złoży mandat. Najwyraźniej zabrakło merytorycznych argumentów, ponieważ poseł Platformy od razu zaatakował dziennikarza. Groził nawet "postępowaniem".

Podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Platformy Obywatelskiej usiłował przekonać dziennikarzy, o skierowanej w stronę jego i jego rodziny hejcie, nienawiści. Uważa, że prowadzone przez CBA czynności, to próba przykrycia sprawy Piebiaka.

Dziś przypomniano, że postępowanie dotyczące wyłudzenia pieniędzy przez pracowników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia miało swój początek w październiku 2017 r.

Brejza w specyficzny sposób zakończył swoje wystąpienie podczas konferencji.

"Czy są jakieś pytania? I od razu zaznaczam, że na pytania funkcjonariuszy PiS zaangażowanych w ten aparat hejtu, represji odpowiedzi nie udzielę, do czasu podjęcia stosownych czynności procesowych wobec nich przez prokuraturę" – powiedział poseł PO.

Dziennikarz TVP przypomniał, że wiele osób, w tym radni Prawa i Sprawiedliwości stawiają pod adresem Brejzy bardzo poważne zarzuty, m.in. takie, że „kierował polityką kadrową w urzędzie w Inowrocławiu, decydował kto będzie pracował w wydziale, który wyłudzał gigantyczne pieniądze”.

– Dopóki wyjaśnienia roli kilku dziennikarzy, m. in. zweryfikowania też pana roli w całym tym procederze opisanym przez Onet, czyli zorganizowanego, dobrze opłacanego hejtu na czele którego stał szef pana Piebiaka, wypuszczania tego do dziennikarzy, dopóki nie będzie wszczęte postępowanie i wszystkie wątki zorganizowanego hejtu wobec polityków opozycji nie będą wyjaśnione, na pytania orężu PiS’u finansowanego – moim zdaniem też nielegalnie z budżetu państwa – nie będą odpowiadać

– stwierdził Krzysztof Brejza.

– Pan chyba żartuje panie pośle. To są jakieś insynuacje, do których nie będę się nawet odnosił – powiedział dziennikarz TVP.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rosja: utrzymano wyrok ws. Polaka

Zdjęcie ilustracyjne / apreklama

  

Sąd Najwyższy Rosji utrzymał w mocy wyrok dla obywatela RP, oskarżonego o szpiegostwo i skazanego na 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - podała w poniedziałek agencja TASS, powołując się na służby prasowe Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Służby prasowe FSB poinformowały, że apelację Sąd Najwyższy rozpatrzył 12 września i uznał, że wyrok 14 lat pozbawienia wolności jest zgodny z prawem i uzasadniony.

[polecam:https://niezalezna.pl/277147-polak-skazany-w-rosji-na-14-lat-kolonii-karnej-polskie-msz-pomaga-mezczyznie-i-jego-rodzinie]

Wyrok zapadł 25 czerwca przed sądem w Moskwie. Według informacji mediów rosyjskich Polaka uznano za winnego usiłowania pozyskania tajnych części uzbrojenia - zestawu rakietowego S-300. Komunikat FSB głosił, że w toku śledztwa ustalono, iż zatrzymany "działał w interesach polskiej organizacji będącej czołowym dostawcą narodowych sił zbrojnych i służb specjalnych".

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, ponieważ sprawie nadano status tajności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl