Schetyna przyłapany na ordynarnej manipulacji! Wiceminister ujawnia szczegóły

Grzegorz Schetyna / Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Lider PO Grzegorz Schetyna zapowiadając złożenie ustawy rozdzielającej stanowisko prokuratora generalnego i Ministra Sprawiedliwości powoływał się na śp. Lecha Kaczyńskiego, który jego zdaniem taki projekt „wspierał, podpisał i realizował”. Na słowa Schetyny błyskawicznie zareagował resort sprawiedliwości. Wiceminister Michał Wójcik przypomniał, że prezydent Kaczyński ustawę zawetował!

Składamy ustawę, w której gwarantowany będzie rozdział prokuratury od Ministerstwa Sprawiedliwości. Nie może być tak, że minister sprawiedliwości, partyjny polityk realizuje partyjną politykę, używając prokuratury. Dzisiaj doszło do absurdalnej sytuacji, że to właśnie prokurator generalny Zbigniew Ziobro będzie sędzią we własnej sprawie, będzie nadzorował postępowanie, które jego będzie dotyczyć. To są standardy, który się nie mieszczą w cywilizacji zachodniej Europy.
- mówił Grzegorz Schetyna.
 
Jednocześnie lider PO zwrócił się także do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, aby „nie odwracał się” od tej sprawy.

Lech Kaczyński, kiedy był prezydentem Rzeczpospolitej projekt ustawy przez nas zgłoszony sankcjonował, wspierał, podpisał, realizował, a to był projekt rozdziału prokuratury od Ministerstwa Sprawiedliwości. [...] Ten nasz projekt ustawy był odpowiedzią na aktywności ministra Ziobro w latach 2005-2007. Doprowadziliśmy do tego, że udało się te instytucje rozdzielić. Dzisiaj sytuacja powtarza się jeden do jednego. I dzisiaj tak samo każdy przyzwoity polityk musi na tę sprawę w taki sposób zareagować. Dlatego składając ten projekt liczymy, że zostanie on wsparty przez większość parlamentarną
- mówił Schetyna.

Na reakcję resortu sprawiedliwości w tej sprawie nie trzeba było długo czekać.

P. Grzegorz Schetyna kłamie. P. Prof. Lech Kaczyński był przeciwnikiem rozdziału funkcji Prokuratora Generalnego i Ministra Sprawiedliwości. Złożył veto do tej ustawy i miał rację. Szczyt manipulacji Platformy.
- napisał wiceminister Michał Wójcik.

A fakty są następujące:
Prezydent Lech Kaczyński zawetował ustawę o której mówił Grzegorz Schetyna. Ostatecznie jednak Sejm odrzucił w głosowaniu weto prezydenta Lecha Kaczyńskiego do ustawy rozdzielającej funkcje ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego.
 Głosowało wówczas 420 posłów. Za odrzuceniem weta opowiedziało się 264 posłów, 156 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu. Wymagana do ponownego uchwalenia ustawy większość 3/5 głosów wynosiła 252.

Dopiero wówczas ustawa została podpisana.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Waszyngtonie

/ twitter.com/chriscollison

  

Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku strzelaniny na ulicach Waszyngtonu, która miała miejsce w czwartek ok. godz. 22:00 czasu lokalnego - podał Reuters, powołując się na miejscową policję.

Na razie nie wiadomo, ile osób wszczęło strzelaninę i czy jej sprawca lub sprawcy zostali schwytani. Wcześniej lokalne telewizje informowały, że strzelać zaczęło kilku napastników, przeciwko którym policja wszczęła "zmasowaną" akcję.

Strzelanina miała miejsce w dzielnicy Columbia Heights, na skrzyżowaniu ulicy 14. i Columbia Road, ok. 3 km od Białego Domu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl