O działaniach prowadzonych przez funkcjonariuszy bydgoskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA) poinformował dzisiaj rano w rozesłanym mediom komunikacie Wydział Komunikacji Społecznej Biura.

Jak podało Biuro czynności prowadzone są w blisko 30 lokalizacjach, w tym w Urzędzie Miasta Inowrocławia, innych instytucjach i w miejscach zamieszkania osób prywatnych.

"Agenci zabezpieczają między innymi dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych – pracowników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia"

– podało CBA.

Konferencję zwołał Krzysztof Brejza. Co usłyszeliśmy? Nic nowego. Poseł, który znany jest m.in. z wykrycia "afery" płonącego toj-toja gra zdartą płytą.

Wszyscy wiemy w czym rzecz, aferę Piebiaka trzeba przykryć czymś na Brejzę

– uważa poseł PO Krzysztof Brejza.

„Oczywiście niczego nie ma na Brejzę, to robi cię pokazówkę, uruchamia się szczucia, nienawiści, hejtu dla odwrócenia uwagi od wielkiej afery rządu PiS, Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry – dodał.

Podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Platformy usiłował przekonać dziennikarzy, o skierowanej w stronę jego i jego rodziny hejcie, nienawiści. Było też o chęci niszczenia przeciwników politycznych.

Dodał, że „od czterech lat tropi afery i nadużycia rządu PiS”. Zaznacza, że „będzie to robił dalej”.

– Ja się nie ugnę, nie zniszczycie mnie, mojej rodziny, będę działać konsekwentnie

– zapowiedział.
Obecna na konferencji Katarzyna Lubanuer podzieliła się swoimi przemyśleniami. Czego oczekiwała dzisiejszego ranka?

Oczekiwałam dwóch rzeczy, po pierwsze tego, że prokuratura wejdzie do ministerstwa sprawiedliwości i zabezpieczy komputery, telefony pana Piebiaka i Iwańca oraz oczekiwałam tego, że z Zbigniew Ziobro poda się do dymisji. Nie doczekałam się – mówiła Lubanuer.

Znamienne jest, że w ostatnim czasie właśnie nazwisko Brejzy zniknęło z list KO do Sejmu.

Brejza


Brejza "w instrukcji HEAD został skierowany do Senatu". Sobolewski o wycięciu posła od toj-toja

Narrację Brejzy pochwycił już inny poseł Platformy Obywatelskiej, Sławomir Nitras. Na Twitterze napisał o "desperackiej próbie utrzymania się w ministerstwie ekipy Ziobry".