Rosja straszy "działaniami na zachodnim kierunku strategicznym". Cel - "neutralizacja zagrożeń"

Siergiej Szojgu / kremlin.ru

  

Rosja straszy podjęciem kroków na "zachodnim kierunku strategicznym". Minister obrony Rosji, Siergiej Szojgu deklaruje "neutralizowanie zagrożeń"a w swoim wystąpieniu zaakcentował kwestie "wzmacniania obecności NATO w Europie Wschodniej"

Otwierając posiedzenie kolegium swego resortu Siergiej Szojgu opisał obecną sytuację wojskowo-polityczną. Wymienił takie czynniki, jak "wzmocnienie obecności wojskowej NATO w Europie Wschodniej, rozmieszczanie systemu obrony przeciwrakietowej USA w Polsce i Rumunii oraz rozszerzenie przez Sojusz (Północnoatlantycki) współpracy wojskowej z Finlandią i Szwecją".

Rosja - zapowiedział - "w celu zneutralizowania pojawiających się zagrożeń" realizuje "kompleks działań".

Minister zapowiedział także, że w Zachodnim Okręgu Wojskowym odbędzie się w br. ponad 20 przedsięwzięć, których celem jest "doskonalenie" personelu wojskowego. Siły w tym okręgu otrzymają ponadto ponad 1,3 tys. sztuk sprzętu wojskowego.

Zachodni Okręg Wojskowy obejmuje regiony Rosji w jej zachodniej i północnej części, w tym Moskwę i Petersburg, a także graniczący z Polską obwód kaliningradzki.

Z kolei Władimir Putin mówił dziś w Helsinkach, że Stany Zjednoczone mogą wystrzeliwać nowe rakiety Tomahawk z Rumunii i Polski.

"Wystarczy tylko zmiana oprogramowania" - stwierdził Putin. Dodał, że Rosja odpowie symetrycznie na nowe zagrożenia, związane z opracowaniem przez USA pocisku zabronionego przez INF czyli układ o likwidacji pocisków rakietowych średniego i pośredniego zasięgu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Podsumowanie pierwszego tygodnia po wyborach - w niedzielę w "Politycznej kawie"

zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika

  

Afera Amber Gold, co dalej z brexitem i podsumowanie pierwszego politycznego tygodnia po wyborach - to wszystko w "Politycznej Kawie" Tomasza Sakiewicza. Niedziela, godzina 12.00, Telewizja Republika.

W niedzielnym programie Tomasza Sakiewicza „Polityczna Kawa” (godz.12.00) gośćmi będą: Ryszard Czarnecki (europoseł PiS), Władysław Teofil Bartoszewski (PSL) oraz Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska, Gazeta Polska Codziennie).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl