Jak poinformowała w środę Komenda Stołeczna Policja, podczas wspólnych działań funkcjonariusze przejęli maszyny do gier hazardowych oraz narkotyki.

Policjanci stołecznej policji i funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego, wspierani przez antyterrorystów olsztyńskiego KAS-u weszli do miejsc, w których zorganizowano nielegalny hazard. Punkty mieściły się w Warszawie oraz na terenie podwarszawskich miejscowości, ale jak wynikało z ustaleń śledczych, mogły powstać na terenie całego województwa mazowieckiego.

Policjanci przypuszczali, że jednym z miejsc, gdzie mogą być wprowadzane do obrotu narkotyki są nielegalne kasyna, do których dostęp maja głównie Wietnamczycy, dlatego poprosili o pomoc funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Jak poinformowała policja, w wyniku akcji zatrzymano 6 obywateli Wietnamu, a także zabezpieczono 458 tabletek MDMA, MDPV, 30 porcji metaamfetaminy oraz 36 maszyn do gier hazardowych. Kolejne 212 maszyn zabezpieczono w powiecie przysuskim, gdzie również prowadzono działania.

Z informacji Krajowej Administracji Skarbowej wynika, że jeden nielegalnie funkcjonujący automat przynosi zysk około 30 tys. złotych miesięcznie. Na tym etapie postępowania zarzuty w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa III usłyszało czterech mężczyzn, którzy odpowiedzą m.in. za posiadanie narkotyków, ich udzielanie oraz podrobienie paszportów. Postępowanie w sprawie nielegalnych automatów prowadzą funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Za posiadanie narkotyków w znacznej ilości grozi do 10 lat więzienia. Za urządzanie lub prowadzenie nielegalnych gier hazardowych kara pozbawienia wolności do 3 lat.