20 mld zł w błoto

  

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport końcowy w sprawie zakupu przez KGHM Polska Miedź SA kanadyjskiej spółki Quadra FNX Mining, większościowego udziałowca kopalni miedzi Sierra Gorda w Chile. Przypomnijmy, zakupu dokonano, gdy tą spółką strategiczną zarządzali najmądrzejsi z mądrych nominaci Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wiedzą Państwo, to ci, którzy byli prawdziwymi otwartymi na świat Europejczykami, co to sprawili, że Polska była podziwianą przez wszystkie państwa Ziemi zieloną wyspą. No więc, gdy trwał kryzys ekonomiczny, owi mędrcy postanowili kupić kopalnię w Chile, co w rezultacie doprowadziło do strat na kwotę, bagatela, 20 mld zł.

W 2012 r. jednak rząd i gazety piały z zachwytu. Prezes KGHM otrzymał od dziennikarzy „Dziennika Gazety Prawnej” tytuł Wizjonera Roku. Rzeczywiście kosztowną wizję wprowadził w życie i z pewnością wymagało to sporo odwagi. Ale poważnie mówiąc, to najbliższe wybory są również o to. Czy wizjonerami roku będą zostawali ludzie, których działania przynoszą 20 mld zł strat, czy tacy, którzy przyczyniają się do 20 mld zł zysków. Liczby nie kłamią. Jesienią czas decyzji, czy wracamy do wielkich słomianych interesów.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts