Czaputowicz po debacie w RB ONZ

minister Jacek Czaputowicz podczas debaty w RB ONZ / Tymon Markowski/MSZ

  

Potrzebujemy pozytywnego podejścia do przywrócenia pokoju i wzrostu gospodarczego na Bliskim Wschodzie - powiedział we wtorek szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ poświęconego problemom Bliskiego Wschodu.

Debata przebiega pod hasłem: „Utrzymanie światowego pokoju i bezpieczeństwa: wyzwania dla pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”.

Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że wypracowane dotychczas na forum RB rozwiązania nie zapewniły spokoju i stabilności. W ostatnich latach region spustoszyła fala gwałtownych konfliktów, także w wielu niegdyś pokojowych krajach.

Potrzebujemy pozytywnego podejścia do przywrócenia pokoju i wzrostu gospodarczego na Bliskim Wschodzie. Nierówny podział bogactwa powoduje nierówności, zakłóca spójność społeczną i zakłóca gospodarkę.
 – podkreślił Czaputowicz.

W opinii ministra kluczem do rozwiązania problemów społecznych i uwolnienia potencjału gospodarczego regionu jest promowanie przedsiębiorczości, zwłaszcza wśród młodych ludzi, wzmocnienie dobrych rządów, zwalczanie korupcji, a także zapewnienie dostępu do edukacji.

W posiedzeniu, któremu przewodniczy minister Jacek Czaputowicz, uczestniczył m.in. sekretarz stanu USA Mike Pompeo.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nie żyje szef bułgarskiego Sztabu Generalnego. Gen. Andrej Bocew miał 60 lat

/ Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

W wieku 60 lat zmarł nagle szef bułgarskiego Sztabu Generalnego gen. Andrej Bocew - podało w czwartek wieczorem Ministerstwo Obrony. Bocew zajmował stanowisko szefa obrony, jak nazywane jest to stanowisko w Bułgarii, od marca 2017 r.

W latach 2011-2017 r. generał Bocew był dowódcą bułgarskich sił lądowych.

Na stanowisko szefa obrony, które do 2009 r. było określane jak w innych krajach nazwą "szef sztabu generalnego", mianował go wkrótce po objęciu urzędu w 2017 r. obecny prezydent Rumen Radew.

"Wojsko traci w jego osobie znakomitego żołnierza i dowódcę, który pozostawi swój trwały ślad w wojskowej historii Bułgarii"

- napisano w komunikacie Ministerstwa Obrony Bułgarii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts