Pożar w Bułgarii uszkodził autostradę

/ Twitter/Radio Bulgaria

  

W ostatnim tygodniu w Bułgarii wybuchło ponad 1200 pożarów, w tym 360 leśnych. Spłonęły dziesiątki hektarów lasów - poinformował szef bułgarskiej straży pożarnej komisarz Nikołaj Nikołow. Ogień uszkodził kawałek autostrady z Sofii do Grecji.

Według komisarza Nikołowa od początku roku ugaszono prawie 25 tys. pożarów, ratując życie 450 osobom.

Do fali pożarów w ostatnich tygodniach przyczyniają się nadzwyczaj gorąca pogoda i susza, ale nie tylko. Niedbałość turystów, awarie sieci elektrycznej, nielegalne wysypiska śmieci są według Nikołowa głównymi przyczynami powstania ognia. „Analiza pokazała, że przyczyna przeważającej części pożarów to działalność człowieka i techniczne usterki sprzętu” – dodał.

Najpoważniejsze następstwa spowodował pożar w magazynie odpadów z zakładów farmaceutycznych, znajdującym się pod wiaduktem autostrady E-79 w okolicach Błagojewgradu. Autostrada łączy Sofię z największym przejściem granicznym prowadzącym do Grecji, Kulata-Promachonas. Most został uszkodzony, pojazdy muszą robić kilkukilometrowy objazd. Według ekspertów remont potrwa co najmniej miesiąc. Odpady w ogóle nie powinny były być magazynowane w takim miejscu - stwierdziła policja.

Mimo dużej liczby pożarów na wysypiskach śmieci w całym kraju, minister ochrony środowiska i wód Neno Dimow oświadczył, że nie stwarzają one zagrożenia dla zdrowia ludności. ”Robi się pomiary tylko tych związków chemicznych, które są szkodliwe dla zdrowia. Dla dymu lub smrodu nie ma aparatury pomiarowej” – powiedział w wywiadzie telewizyjnym, odpowiadając na protesty ludności w podpłowdiwskiej wsi Sziszmanci, gdzie przez ponad dwa tygodnie płonęło wysypisko, pokrywając okolicę gęstym dymem.

Dimow przypomniał, że w kraju jest 116 wysypisk, a tylko 30 mają być rekultywowane. Pozostałe są zaniedbywane przez władze lokalne - dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Miał stać za hejterską stroną „SokzBuraka”. Warszawski ratusz tłumaczy się z jego zatrudnienia

/ Warszawski ratusz / By Szczebrzeszynski - Own work, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=15821035

  

Warszawski ratusz zabrał głos ws. Mariusza Kozaka-Zagozdy - człowieka, który według doniesień medialnych - ma być powiązany z hejterskim profilem "Sok z buraka". - Został on zatrudniony w ratuszu na pół roku na zastępstwo. Na razie trudno powiedzieć, czy będziemy kontynuować współpracę, musimy przeanalizować i podsumować dotychczasowe pół roku - wyjaśnił rzecznik warszawskiego ratusza Kamil Dąbrowa.

Według tygodnika "Sieci", za stroną "SokzBuraka" stoi człowiek PO, który zatrudniony jest nie tylko przez tę partię, ale również w stołecznym ratuszu. Chodzi o Mariusza Kozaka-Zagozdę, który wykupił domenę w 2014 roku. Strona miałaby również być połączona z profilem na Facebooku. On sam twierdzi jednak, że pozbył się domeny w 2017 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/289267-plejada-gwiazd-opozycji-obserwuje-hejterski-sok-z-buraka-tego-nie-moga-sie-wyprzec]

Pytany o pracę Kozaka-Zagozdy w ratuszu, rzecznik ratusza Kamil Dąbrowa poinformował, że został on tam zatrudniony w kwietniu tego roku na umowę okresową na sześć miesięcy.

"Jest odpowiedzialny za współprowadzenie profili miejskich, których mamy kilkanaście, a także za analizy statystyczne tych profili, czyli za analizy internetowe, jak również za zwiększanie zasięgów tych profili"

- powiedział.

Dopytywany, czy po zakończeniu obecnej umowy Kozak-Zagozda będzie kontynuował pracę, Dąbrowa odpowiedział, że na tym etapie trudno odpowiedzieć na to pytanie.

"Musimy z nim porozmawiać i zapytać, jakie ma plany. Musimy też przeanalizować i podsumować jego półroczny okres pracy oraz przeanalizować naszą sytuację kadrową, bo to było zatrudnienie na zastępstwo"

- dodał.

Rzecznik ratusza potwierdził również, że Kozak-Zagozda pracował zdalnie.

[polecam:https://niezalezna.pl/289270-dezinformacja-i-hejt-to-ich-metody-dzialania-fogiel-podsumowal-powiazania-po-z-profilem-sokzburaka]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl