SKW kontra przebierańcy

  

Służba Kontrwywiadu Wojskowego przynajmniej od kilku miesięcy bada opisywany przez „Gazetę Polską” wątek wykorzystywania żołnierzy (zarówno tych na emeryturze, jak i tych w służbie) z elitarnych jednostek Formoza i Grom do realizacji prywatnych zleceń Jolanty S. vel Sary W. To kobieta od lat podszywająca się pod pracownika Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Podczas przeszukania w jej domu (jest oskarżona m.in. o płatną protekcję) agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego znaleźli sfałszowane świadectwo pracy w tej służbie jej męża Piotra W. Jeszcze niedawno pani Jolanta vel Sara utrzymywała bardzo dobre kontakty z Bogdanem Węgrzynkiem, udającym emerytowanego komandosa GROM, rzekomo wykonującego najtajniejsze misje na zlecenie nieżyjącego twórcy tej jednostki generała Sławomira Petelickiego. Jednak od pewnego czasu – jak twierdzą moi informatorzy – kobieta zaczęła oskarżać Węgrzynka o oszustwo. Jednym z badanych przez SKW wątków jest rola, jaką w całej sprawie odegrała jedna z warszawskich kancelarii prawnych. Sprawie przebierańców oraz żołnierzy z elitarnych jednostek przygląda się od dawna również ABW… Jakie będą efekty tych działań?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts