Jak przekazał dziś oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta, w sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie, że po miejscowości Borek porusza się kierowca mustanga łamiący wszelkie przepisy drogowe.

"Policjanci ruchu drogowego podjęli interwencję i wydając jasne polecenia i sygnały do zatrzymania, usiłowali zatrzymać podejrzanego, którego pojazd nie był już w ruchu. Na ten widok 25-latek, gwałtownie ruszył swoim samochodem i usiłował przejechać policjantkę. Ta w ostatnim momencie uskoczyła, unikając uderzenia"

– relacjonował Kaleta.

Po zdarzeniu kierowca usiłował uciec. Policjanci kontynuowali pościg i zablokowali jego samochód; wtedy mężczyzna staranował policyjny radiowóz.

Rzecznik poinformował, że policjanci odnieśli lekkie obrażania, ale ostatecznie udało im się obezwładnić i zatrzymać mężczyznę. Zatrzymany 25-latek był pod wpływem narkotyków. Narkotyki policjanci znaleźli także w jego samochodzie.

"25-latek usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów, kierowania pojazdem pod wpływem narkotyków, nie zatrzymania się do policyjnej kontroli, posiadania narkotyków oraz uszkodzenia mienia"

– poinformował podinsp. Kaleta. Dodał, że mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 10 lat więzienia. Policja i prokuratura skierowały wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie.