Honorowe Obywatelstwo Gdańska nie dla śp. Lecha Kaczyńskiego. Przeciwko są radni KO

/ Wikipedia/ Official website of the President of Poland/ Licencja GNU

  

Śp. Lech Kaczyński nie zostanie Honorowym Obywatelem Gdańska. Przez lata związany z tym miastem śp. prezydent nie zostanie w ten sposób uhonorowany, bo sprzeciwili się temu radni Koalicji Obywatelskiej. Najbardziej kuriozalne są jednak tłumaczenia, które usłyszało Radio Gdańsk - jeden z radnych KO twierdzi, że "nie ma mowy o zasługach Lecha Kaczyńskiego dla Gdańska".

Radio Gdańsk informuje, że wczoraj wnioskiem w tej sprawie zajmowała się Komisja Petycji, Skarg i Wniosków Rady Miasta Gdańska. Petycję w sprawie nadania honorowego obywatelstwa dla zmarłego prezydenta Polski za wybitne zasługi dla kraju złożyło Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych.

Za tym wnioskiem zagłosowało dwóch radnych Prawa i Sprawiedliwości, ale - niestety - troje radnych Koalicji Obywatelskiej zagłosowało przeciwko. To przeważyło i śp. prezydent nie zostanie uhonorowany przez miasto Gdańsk.

Najbardziej kuriozalne są jednak tłumaczenia, które usłyszało Radio Gdańsk. Sekretarz klubu Koalicji Obywatelskiej Łukasz Bejm powiedział radiu, że "zdaniem radnych jego klubu są wątpliwości prawne, czy takim tytułem można uhonorować osoby zmarłe".

Radni klubu rządzącego mają też zastrzeżenia do uzasadnienia wniosku, w którym ich zdaniem, nie ma mowy o zasługach Lecha Kaczyńskiego dla Gdańska

- dodał.

Z kolei radny Prawa i Sprawiedliwości Dawid Krupej mówił Radiu Gdańsk, że "o zasługach Lecha Kaczyńskiego można zorganizować konferencję naukową". 

Nad odrzuceniem petycji o nadaniu Honorowego Obywatelstwa Miasta Gdańska Lechowi Kaczyńskiemu na jednej z najbliższych sesji będzie głosować także całe gremium Rady Miasta Gdańska.

Przypomnijmy, że Honorowym Obywatelem Gdańska został bez żadnych przeszkód w 1993 r. niemiecki pisarz Günter Grass, który podczas II wojny światowej zgłosił się do służby w zbrodniczej SS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiogdansk.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polak zaatakowany przez niedźwiedzia. Mężczyzna zginął na górze Aragac

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; Alexas_Fotos

  

Obywatel Polski zginął w ataku niedźwiedzia na górze Aragac, najwyższym szczycie Armenii - poinformowało Radio Publiczne Armenii, powołując się na ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych tego kraju.

Turystka z Polski zadzwoniła w sobotę o godz. 14.26 czasu lokalnego (godz. 16.26 w Polsce) pod numer 911, aby poprosić o pomoc, gdy ona i jej przyjaciel zostali zaatakowani przez niedźwiedzia.

Na miejsce natychmiast wysłano ekipę ratowniczą. Również personel medyczny został wkrótce przywieziony na miejsce wypadku helikopterem, dostarczonym przez ministerstwo zdrowia - informuje na swej stronie internetowej armeńskie radio.

Turystów znaleziono ok. godz. 16.30. O godz. 17.15 lekarze stwierdzili zgon 33-letniego mężczyzny z Polski.

Turystkę przetransportowano do pobliskiego Asztaraku, gdzie została przewieziona na policję. Nie było potrzeby hospitalizacji

- informuje armeńska rozgłośnia.

Aragac mierzy 4090 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem kraju; jest to masyw wulkaniczny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl