Publikacja pełnych list Koalicji Obywatelskiej wywołała sporą konsternację. Na zatwierdzonych przez Radę Krajową PO listach jest sporo nazwisk kojarzonych głównie z Platformą Obywatelską i Nowoczesną. Nie obyło się również bez zaskoczeń. Wbrew wcześniejszym spekulacjom na listach znalazł się Piotr Misiło. Największe emocje wzbudziły jednak nazwiska kandydatów w stolicy. Obok Grzegorza Schetyny i Katarzyny Lubnauer wciśnięto tam bowiem skandalistkę Klaudię Jachirę, która stoi za serią żenujących nagrań o prezesie Jarosławie Kaczyńskim.

Chciałbym podziękować przyjaciołom. Tym wszystkim, którzy wspierali nas w budowaniu list i w budowaniu koalicji, ale także wspierać nas będą w trakcie wyborczej kampanii. Chciałem podziękować KOD-owi i Magdalenie Filiks, Joannie Hartwich (Schetynie najprawdopodobniej chodziło o Iwonę Hartwich – przyp. red.). Chciałem podziękować Klaudii Jachirze, która wspiera nas i będzie wspierać, i będzie kandydować z naszych list.
- oznajmił na Radzie Krajowej PO Schetyna prezentując listy wyborcze kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu.

„Artystka” i skandalistka  kojarzona z Nowoczesną Klaudia Jachira otrzymała trzynaste miejsce na liście. To ona stoi za serią nagrań o prezesie Jarosławie Kaczyńskim, w których przestrzega Polaków przed jego rządami. Teraz będzie ona walczyć o miejsce w Polskim Sejmie.

Jachira „zasłynęła” między innymi oburzającą parodią chrześcijańskiej modlitwy i twierdziła, że „polski naród zabił więcej Żydów niż Niemców”.

 
Poszlaki sugerujące, że Klaudia Jachira zamierza wkroczyć na kolejny etap swojej politycznej kariery zaczęły pojawiać się już w czerwcu. Wówczas na Facebooku zamieściła ona film, w którym omawia swój... dość kontrowersyjny program wyborczy. Jednym z kluczowych punktów jej obietnic wyborczych jest obniżka podatków i gwarancja miejsc w żłobkach dla wszystkich dzieci w Warszawie. Na pytanie o środki na realizację tych propozycji odpowiada, że mogą one pochodzić z podatków od młodych matek, które jej zdaniem „siedzą na zasiłku i wreszcie pójdą do pracy”.

Program Klaudii Jachiry w pigułce: