W Wenecji kolejne ograniczenia

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/Bru-nO

  

W Wenecji od poniedziałku obowiązują ograniczenia w ruchu wodnym, których celem jest zmniejszenie stopnia zatrucia środowiska w mieście. Limity dotyczą między innymi motorówek, które są weneckimi taksówkami.

Nowe przepisy regulujące ruch łodzi spalinowych do przewozu ludzi, a także dostawczych będą obowiązywać eksperymentalnie przez 60 dni - postanowiły władze miejskie. Chcą one w znacznym stopniu zmniejszyć tłok na zawsze pełnych kanałach.

W regulaminie wyznaczone zostały godziny dozwolonego rozładunku towarów z łodzi.

Ponadto wprowadzona została znana głównie z Rzymu zasada ostatniej cyfry tablicy rejestracyjnej w przypadku prywatnych motorówek i wodnych taksówek. Jednego dnia mogą kursować po kanałach te z ostatnią cyfrą parzystą, a następnego - z nieparzystą. Zasady te nie dotyczą jednostek o napędzie hybrydowym i elektrycznym.

Przestrzegania nowych przepisów pilnują patrole straży miejskiej.

W pierwszym dniu ich obowiązywania wymierzono dwa mandaty po 150 euro osobom siedzącym za sterami łodzi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Żakowski w ogniu pytań Sakiewicza. Wymijająca odpowiedź o treść artykułu w "GPC"

/ TV Republika

  

- Pan redaktor Sakiewicz jest szefem medium ilustrowanego. Ilustracja stanowi część przekazu taką samą jak słowo. W tekście słowa takie nie padły, w przekazie - tak - mówił w sądzie Jacek Żakowski pytany przez Tomasza Sakiewicza o to, czy w jakimkolwiek miejscu tekstu może pokazać, że "GPC" napisała, iż był on tajnym współpracownikiem policji politycznej.

Sprawa dotyczy tekstu z 2017 roku "Dziennikarze do lustracji", który ukazał się na łamach "Gazety Polskiej Codziennie". Żakowskiemu i Lisowi nie spodobało się, że artykuł został zilustrowany ich zdjęciami.

[polecam:https://niezalezna.pl/312624-lis-i-zakowski-kontra-sakiewicz-redaktor-naczelny-newsweeka-nie-stawil-sie-w-sadzie]

Podczas przesłuchania w sądzie Żakowskiemu pytania zadawał Sakiewicz.

Redaktor zapytał Żakowskiego o to, czy stwierdzenie, że powinien pójść do lustracji, nie czyni mu żadnej krzywdy.

Takie stwierdzenie czyni insynuację, że są powody, że należy przypuszczać, że odpowiedź na pytanie lustracyjne byłaby pozytywna 

- ocenił Żakowski.

Sakiewicz pytał czy w ocenie Żakowskiego, jeśli ktoś zachęca ustawodawcę do tego, żeby zlustrować jakieś środowisko, to insynuuje, że to środowisko to są wszyscy agenci SB?

To pytanie jest w oczywisty sposób absurdalne, bo wzywając do lustracji środowiska dziennikarskiego, "GPC" nie wzywa przecież do lustracji siebie. Autorka tego tekstu, o ile pamiętam, ma 25 lat i wzywanie do lustrowania siebie byłoby absurdalne

- mówił Żakowski.

Żakowski pytał, dlaczego Sakiewicz nie dał swojego zdjęcia do tego tekstu. Odpowiedział od razu, że "pan chce dać w tym miejscu zdjęcie człowieka, któremu chce zrobić krzywdę".

Sakiewicz pytał, czy Żakowski w jakimkolwiek miejscu tekstu może pokazać, że "GPC" napisała, iż był on tajnym współpracownikiem policji politycznej.

Pan redaktor Sakiewicz jest szefem medium ilustrowanego. Ilustracja stanowi część przekazu taką samą, jak słowo. W tekście słowa takie nie padły, w przekazie - tak

- powiedział Żakowski.

Redaktor naczelny "GP" pytał, co na tym zdjęciu sugeruje, że mógł być on współpracownikiem SB. Zdaniem Żakowskiego ilustracja oznacza... "podejrzenie".

A dobór akurat tych dwóch dziennikarzy (Lisa i Żakowskiego) oznacza, że chodzi bardziej niż o Tomasza Sakiewicza 

 ocenił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts