Pierwszych dziesięć miejsc - na liście sejmowej obejmującej 28 nazwisk - zajęli prawie sami obecni posłowie. Wyjątkiem jest wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski (3. miejsce), który 4 lata temu zdobył mandat senatorski, z którego zrezygnował po objęciu stanowiska w administracji rządowej (to mandat po Paszkowskim zdobyła w wyborach uzupełniających Anna Maria Anders).

Listę do Sejmu otwiera Dariusz Piontkowski, za nim jest wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Na liście są też m.in. dwaj kandydaci Porozumienia: posłowie Jacek Żalek i Mieczysław Baszko (mandat zdobył 4 lata temu jako lider listy PSL) oraz Adam Andruszkiewicz, który w obecnej kadencji dostał się do Sejmu jako "jedynka" podlaskiej listy Kukiz'15. Obecnie jest on wiceministrem cyfryzacji w rządzie premiera Mateusza Morawieckiego.

O mandat poselski będzie się ubiegać też np. Agnieszka Muzyk, w ubiegłorocznych wyborach samorządowych kandydatka PiS na prezydenta Łomży, czy Aleksandra Szczudło reprezentująca Solidarną Polskę, wiceprzewodnicząca sejmiku województwa podlaskiego.

Prezentując kandydatów Piontkowski mówił, że to ludzie doświadczeni, w tym parlamentarzyści i samorządowcy.

"To ludzie, którzy reprezentują różne fragmenty naszego województwa i będą zabiegali o interesy zarówno naszego województwa, jak i dbali o to, żeby Polska się rozwijała"

- mówił lider listy, szef MEN w obecnym rządzie.

Dodał, że taka lista pozwala optymistycznie patrzeć na kampanię wyborczą.

W obecnej kadencji PiS ma wszystkie trzy mandaty senatorskie w Podlaskiem. W izbie wyższej parlamentu zasiadają: Anna Maria Anders, Jan Dobrzyński i Tadeusz Romańczuk. Żadna z tych osób nie będzie się jednak ubiegała o reelekcję. PiS postawił bowiem na Kornela Morawieckiego, Mariusza Gromko (doświadczonego radnego miejskiego Białegostoku, w poprzedniej kadencji przewodniczącego tej rady) oraz Jacka Boguckiego, obecnego posła tej partii, przez większą część obecnej kadencji wiceministra rolnictwa.

Dariusz Piontkowski powiedział, że zmiana ta wynika z pokazania "innego oblicza" Prawa i Sprawiedliwości.

"Stąd, być może czasami zaskakujące, z państwa punktu widzenia, kandydatury"

- powiedział.

Dodał, że senator Romańczuk zdecydował się powtórnie nie kandydować. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wybrał start do Sejmu (senator z tego okręgu Anna Maria Anders ma zostać ambasadorem Polski we Włoszech), a nie powtórną walkę o mandat senatorski.

"W związku z tym szukaliśmy jakiejś osoby doświadczonej i pan Kornel Morawiecki, doświadczony działacz opozycji antykomunistycznej, to człowiek, który może reprezentować wyborców w każdym okręgu wyborczym"

- mówił szef MEN.