"Stawiamy głównie na kontakt bezpośredni z wyborcami, bo mamy czym się pochwalić. Mamy osiągnięcia i mamy dalej dobry program i propozycje dla Polaków. Wiarygodność jest tym, co nas wyróżnia i myślę, że to będzie kluczem do sukcesu. Dzisiaj zaprezentowaliśmy billboard >>Dobry Czas dla Polski<<, z którym w tym tygodniu będziemy organizowali spotkania w terenie. Z zasadniczą kampanią ruszymy od początku września"

– powiedział prezes lubuskiego PiS Marek Ast.

Według Asta woj. lubuskie nie jest łatwym terenem dla jego ugrupowania, gdyż od wielu lat silny elektorat ma w nim SLD i Platforma Obywatelska. Przypomniał jednak, że poprzednie wybory do Sejmu zmieniły ten trend, podobnie jak ostatnie wybory do Parlamentu Europejskiego.

"Chcemy wygrać te wybory, podobnie zresztą jak wygraliśmy cztery lata temu. Wygraliśmy nieznacznie, bo to było kilkaset głosów w skali województwa, czyli ten przełom wówczas już został dokonany. W tej chwili chcemy poprawić wynik sprzed czterech lat, kiedy wprowadziliśmy do Sejmu pięciu kandydatów. Sondaże są dla nas łaskawe. Przewidują około sześciu mandatów; wszystko to, co więcej ponad te prognozy udałoby się wygrać będzie sukcesem, ale i wyniki na poziomie przewidywań sondażowych również będą nas zadowalały"

– powiedział Marek Ast.

Listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu w okręgu nr 8 obejmującym woj. lubuskie otwiera poseł Marek Ast. Zamyka ją wiceprzewodniczący gorzowskiej radny miasta Sebastian Pieńkowski. Na drugim miejscu znalazł się wojewoda lubuski Władysław Dajczak. Za nim są posłowie: Jerzy Materna, Elżbieta Płonka i Jacek Kurzępa. Pozostali kandydaci to różnego szczebla samorządowcy, jak przewodniczący zielonogórskiej radny miasta Piotr Barczak czy radna wojewódzka Małgorzata Gośniowska-Kola. Spośród 24 kandydatów do Sejmu 21 jest członkami PiS, na liście jest jeden członek Porozumienia Jarosława Gowina i dwie osoby z innych środowisk związanych z prawicą.

Numerem 15 na liście jest poseł Jarosław Porwich, który do Sejmu wszedł z Kukiz’15, a potem przeszedł do koła poselskiego Wolni i Solidarni. W gronie kandydatów nie ma obecnego posła Artura Zasady z Porozumienia Jarosława Gowina.

W wyborach do Senatu woj. lubuskie jest podzielone na trzy jednomandatowe okręgi wyborcze. Kandydatami PiS będą w nich Marek Surmacz, Zbigniew Kościk i Klaudiusz Balcerzak.

W obecnej kadencji PiS nie ma swojego senatora wybranego z któregoś z lubuskich okręgów. Zdaniem Asta to powinno się zmienić po październikowych wyborach.

Na zwołanej dziś w Zielonej Górze konferencji prasowej odbyła się prezentacja lubuskich kandydatów. Towarzyszyła im m.in. europoseł, była minister rodziny Elżbieta Rafalska.