"Na naszej liście znajdują się osoby już doświadczone zarówno w wieloletniej pracy parlamentarnej, ale również aktywni samorządowcy, przedsiębiorcy, osoby znane z działalności społecznej"

- powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej przewodniczący klubu radnych PiS w radzie miasta Olsztyna Radosław Nojman.

Stwierdził, że "PiS wypełnił obietnice, z jakimi szedł do wyborów cztery lata temu".

"Wynik wyborów pozwolił, że rząd Zjednoczonej Prawicy, obozu dobrej zmiany, rządzi samodzielnie. W tym czasie rząd PiS zrealizował albo zaczął realizację głównych sztandarowych założeń dobrej zmiany. Wystarczy wspomnieć pakiet programów socjalnych, w tym główny, najbardziej rozpoznawalny 'Rodzina 500 plus'. Ponadto obniżyliśmy wiek emerytalny, podwyższony przez rząd PO i PiS, zmniejszyło się bezrobocie, prowadzimy wiele inwestycji infrastrukturalnych a polska gospodarka ma się bardzo dobrze"

- mówił.

Według Nojmana, obecnie rządzący "w odróżnieniu od poprzedników" wykazali, że "osoby sprawujące władze mogą być wiarygodne i spełniać obietnice wyborcze a też faktycznie służyć Polakom, a naród i państwo traktować jako wartości najważniejsze".

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano kandydatów na liście PiS do Sejmu w okręgu olsztyńskim. Na konferencji nie był obecny lider listy Wojciech Maksymowicz. Do Sejmu wystartują ponownie posłowie: Iwona Arent, Wojciech Kossakowski, Jerzy Małecki i Jerzy Gosiewski, ale także radni PiS w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego Patryk Kozłowski i Dariusz Rudnik. Listę kandydatów zamyka Michał Wypij, który w ostatnich wyborach samorządowych był kandydatem Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Olsztyna.

Kandydatką do Senatu w okręgu nr 87 jest Małgorzata Kopiczko.