Pełen sprzeczności wywiad lewicowej gwiazdy. "Jestem patriotką - mieszkam w najciemniejszym kraju"

Maria Peszek / youtube.com/printscreen

  

Maria Peszek nie przestaje szokować. Tym razem piosenkarka nie tylko wystąpiła w koncercie Męskie Granie z opaską LGBT na ramieniu, ale też udzieliła wywiadu dla portalu Onet. - Uważam się za patriotkę – mówi Peszek, by za chwilę dodać: - To jedna z najciemniejszych ojczyzn, jaką można sobie wylosować.

Maria Peszek wielokrotnie wywoływała skandale. A to tekstami swoich piosenek, a to okładkami płyt, a to dziwnymi wypowiedziami. „Nie oddałabym ci, Polsko ani jednej kropli krwi” śpiewa w piosence „Sorry Polsko”, w innej o „szczuciu słowem i modlitwą”, w kolejnej zaś „W moim kraju palą tęczę jak kiedyś ludzi w stodole”. Tym razem piosenkarka postanowiła założyć na ramię opaskę LGBT. W wywiadzie dla Onetu tłumaczy się z tego:

Flaga ma w sobie coś malowniczego, awanturniczego, ale opaska z tęczą na ramieniu to coś więcej. Jest wyrazem solidarności ze środowiskiem LGBT+, wyrazem zachwytu nad tym, jak ta społeczność walczy o siebie i mojej wdzięczności wobec niej

- stwierdziła piosenkarka.

Peszek twierdzi, że bardzo dużo zawdzięcza osobom homoseksualnym od początku swojego życia. Dalej artystka mówi też o swoim ateizmie jako filarze oraz o swoim postrzeganiu patriotyzmu.

Uważam się za patriotkę i nie jest mi obojętne, jak wygląda ten kraj. Mam poczucie obowiązku, od niczego się nie uchylam. A jednocześnie mówię o tym, że jest to jedna z najciemniejszych ojczyzn, jaką można sobie wylosować

– mówi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: onet.pl, niezależna.pl,
Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezes MPWiK odpiera zarzuty

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- Nie ukrywaliśmy awarii spalarni osadów w "Czajce", wysłaliśmy w tej sprawie pisemną informację do WIOŚ 26 lutego - podkreśliła na konferencji prasowej prezes MPWiK Renata Tomusiak. Dodała, że to już trzecia awaria tej instalacji.

MPWiK informację o awarii opublikowało wczoraj, Stację termicznej utylizacji osadów ściekowych (STUOŚ) wyłączono na przełomie listopada i grudnia 2018 roku w związku z uszkodzeniem jednego z urządzeń spalarni.

Przedsiębiorstwo zaznaczyło, że zdarzenie to nie stanowi zagrożenia dla ludzi i środowiska, a wyłączenie STUOŚ nie ma wpływu na sprawne funkcjonowanie oczyszczalni "Czajka".

Spółka podkreśliła, że nie ukrywała awarii STUOŚ, a informacje na ten temat zostały przekazane m.in. do Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Biura Infrastruktury Urzędu m.st. Warszawy, Biura Nadzoru Właścicielskiego Urzędu m.st. Warszawy i burmistrza dzielnicy Białołęka.

"Kłamliwym jest stwierdzenie, że ukrywaliśmy tę awarię. Nie ukrywaliśmy tej awarii, 26 lutego WIOŚ otrzymał od nas pisemną informację n temat tej awarii i dokumenty w tej sprawie - część już zamieściliśmy na naszych stronach. Pismo, które o tym mówi, będzie opublikowane, jeśli już nie jest opublikowane"

- mówiła na konferencji prasowej prezes MPWiK Renata Tomusiak.

Podkreśliła, że spółka wypełniła również "pozostałe obowiązki informacyjne" w tej sprawie.

"Zawiadomiliśmy naszego właściciela i działamy zgodnie z procedurami"

- wskazała.

"To oznacza tyle, że musimy wypełnić wszystkie zobowiązania wynikające z umów gwarancyjnych. Budową STUOŚ zajmowało się konsorcjum, w skład którego wchodził lider, m.in. Veolia. Próbowaliśmy zaraz po tej awarii porozumieć się z Veolią co do naprawy gwarancyjnej, powstał spór, w związku z czym musieliśmy wyłonić firmę, która wykonuje teraz ekspertyzę (...), żeby stwierdzić, jakie są przyczyny"

- mówiła Tomusiak.

Dodała, że nie jest to pierwsza, lecz trzecia awaria tego obiektu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl