Znamy liderów małopolskich list PiS

/ Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Posłanka PiS Małgorzata Wassermann, poseł Arkadiusz Mularczyk, b. rzecznik rządu w gabinecie Beaty Szydło, Rafał Bochenek i członkini zarządu województwa małopolskiego Anna Pieczarka - to liderzy list PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych z okręgu małopolskiego.

"Dzisiejsza prezentacja małopolskiej drużyny jest częścią większej kampanii PiS w naszym kraju. Chcę podkreślić, że dzięki mądrej, odpowiedzialnej polityce naszego rządu, dzięki polityce gospodarczej, rząd wprowadził wiele środków na programy społeczne, programy rodzinne, programy podnoszące jakość życia polskich rodzin"

- powiedział Mularczyk w poniedziałek w Krakowie.

Mularczyk - lider listy PiS w nadchodzących wyborach parlamentarnych w Nowym Sączu wziął udział w prezentacji kandydatów z Małopolski, która odbyła się w stolicy województwa. Na nowosądeckiej liście znaleźli się również inni posłowie - Anna Paluch i Barbara Bartuś, a także Elżbieta Zielińska, która niedawna odeszła z Kukiz'15.

"Te wszystkie programy mogły być realizowane dzięki mądrej polityce ekonomicznej, finansowej i gospodarczej polskiego rządu. Wpływy z podatków, walka z mafiami VAT-owskimi - to wszystko doprowadziło do tego, że rząd ma środki, aby wspierać w polskim społeczeństwie polskie rodziny, aby podnosić jakość życia naszych obywateli"

- wskazywał Mularczyk. "Nadal chcemy ten program realizować, chcemy te programy kontynuować, po to, żeby Polakom dobrze się żyło w naszym kraju, żeby nie musieli emigrować" - dodał.

Z kolei lider listy w Chrzanowie, b. rzecznik rządu w gabinecie Beaty Szydło - Rafał Bochenek przypomniał, że kandydaci PiS w ostatnim czasie odbyli szereg spotkań z Polakami.

"Przez całe wakacje spotykaliśmy się z wami, po to, aby rozmawiać o programie, o waszych bieżących problemach, o tych sprawach, które najbardziej was interesują"

- mówił Bochenek.

"Dzisiaj jesteśmy tutaj po to, aby przekazać informację, iż nadal te spotkania będą trwały, pomimo tego, że spotkania w ramach pikników rodzinnych dobiegły końca, i (odbyło się) to wielkie podsumowanie, które wczoraj miało miejsce w Stalowej Woli, i tak naprawdę było ukoronowaniem naszej wielotygodniowej działalności, tych wielu spotkań, które odbywały się w różnych zakątkach naszego kraju"

- dodał.

"W trakcie tych spotkań będziemy się starali podsumować to, co udało się przez cztery lata zrobić i pokazać, że jesteśmy partią wiarygodną, skuteczną, i partią, która przede wszystkim dotrzymuje słowa w realizacji swoich obietnic, ale także będziemy chcieli odpowiedzieć na państwa potrzeby, na państwa najbardziej bieżące i palące problemy, oferując i składając konkretne rozwiązania na przyszłość"

- mówił Bochenek.

Na kolejnych miejscach chrzanowskiej listy znaleźli się posłowie Marek Polak i Zbigniew Biernat. Z kolei w Krakowie liderką została posłanka Małgorzata Wassermann. Kolejne miejsca przypadły: szefowi klubu PiS, wicemarszałkowi Sejmu Ryszardowi Terleckiemu i ministrowi infrastruktury Andrzejowi Adamczykowi. Ostatnie miejsce na liście zajmuje wicepremier, szef Porozumienia Jarosław Gowin.

W Tarnowie natomiast liderką została członkini zarządu województwa małopolskiego Anna Pieczarka, która w ostatnich wyborach samorządowych uzyskała najlepszy wynik w Polsce - ponad 72,7 tys. Na kolejnych miejscach znaleźli się: wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko oraz posłowie: Michał Wojtkiewicz i Urszula Rusecka. Z okręgu startował będzie też b. poseł Kukiz'15 Norbert Kaczmarczyk.

"Tworzymy zwartą, sprawną drużynę - drużynę ludzi dobrze wykształconych, fachowców, którzy chcą pracować dla Polski i Polaków. Jesteśmy w pięknej Małopolsce - to jest drużyna Małopolski. (...) I dla nas ważni są mieszkańcy Małopolski i dla nich chcemy pracować. Tworzymy realny, konkretny program i z tym programem chcemy iść do naszych wyborców"

- mówiła Pieczarka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

USA potępiają chińską przemoc

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Wysoki rangą przedstawiciel amerykańskiej administracji oświadczył dziś, że USA potępiają "nieuzasadnione użycie śmiercionośnej siły" przez policję podczas ostatnich starć w Hongkongu i wzywają policje oraz cywilów, by "deeskalowali sytuację".

Policja w Hongkongu i cywile są równie odpowiedzialni za deeskalację i unikanie gwałtownych konfrontacji

- powiedział rozmówca Reutera.

Agencja przypomina, że Hongkońska policja postrzeliła w poniedziałek uczestnika antyrządowej demonstracji ostrą amunicją podczas starć w dzielnicy Sai Wan Ho. 21-letni mężczyzna przeszedł operację i jest w stanie krytycznym.

Według źródeł medycznych dziennika "South China Morning Post" postrzelony 21-latek o nazwisku Chow przeszedł operację wątroby i nerki, ale jego stan wciąż jest krytyczny.

Napięcia wzrosły w piątek w związku z doniesieniami o śmierci 22-letniego studenta, który – jak wielu przypuszcza – w nocy z 3 na 4 listopada spadł z wysokości w pobliżu miejsca starć z policją, uciekając przed wystrzelonym przez nią gazem łzawiącym. Demonstrantów dodatkowo rozgniewało aresztowanie kilku prodemokratycznych posłów hongkońskiego parlamentu, którym zarzuca się utrudnianie pracy izby w maju.

Pod presją trwających od czerwca protestów rząd Hongkongu wycofał kontrowersyjny projekt nowelizacji prawa ekstradycyjnego, ale nie przychylił się do żadnego z pozostałych postulatów zgłaszanych przez demonstrantów. Żądają oni m.in. demokratycznych wyborów władz regionu i niezależnego śledztwa w sprawie działań policji, której zarzucają brutalność i używanie nadmiernej siły.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl