Russell narzeka na fanów Kubicy. Kierowca Williamsa jest krytykowany przez kibiców z Polski

Kubica i Russell / twitter.com/WilliamsRacing

  

Kierowca Formuły 1 George Russell w wywiadzie udzielonym "Autosportowi" narzeka na polskich kibiców. Kolega Roberta Kubicy z zespołu Williamsa stwierdził, że opinie fanów znad Wisły bywają dla niego bolesne.

Russell jest nowicjuszem w F1. Mimo to Anglik regularnie wyprzedza Polaka w kwalifikacjach do kolejnych wyścigów. Większość Grand Prix protegowany Mercedesa, który w zespole Williamsa zbiera doświadczenie, ukończył także przed Kubicą.

Nie można nie odnieść wrażenia, że Russell jest przez zespół faworyzowany, co przekłada się na wyniki obydwu kierowców. Wiele opinii ekspertów wskazywało, że Anglik ma do dyspozycji lepszy bolid. Ta sytuacja powoduje wyraźną niechęć do 21-latka ze strony fanów Kubicy.

To trochę bolesne, że 50% komentarzy do moich postów to hejt ze strony polskich kibiców, podczas gdy pozostałe 50% to dla mnie pełne poparcie. Naprawdę zależy mi tylko na opinii zespołów. Ważne jak mnie oceniają w Williamsie i w Mercedesie, ale chce być też szanowany przez pozostałych. Nie spotkałem nikogo, kto by mnie nie szanował albo hejtował, kto nie pochodziłby z Polski.

- powiedział Russel dodając:

Liczę że kiedyś będę miał tak żarliwych fanów, jak Robert Kubica.

Najbliższe Grand Prix Formuły 1 odbędzie się w Belgii 1. września.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: autosport.com; niezalezna.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Koniec ferii, wzmożone kontrole na drogach

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

W związku z powrotami z ferii zimowych w sobotę i niedzielę stołeczni policjanci z ruchu drogowego będą prowadzić wzmożone działania na trasach przebiegających przez Warszawę i powiaty ościenne - powiedział w dziś rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak.

Jak przekazał rzecznik Komendy Stołecznej Policji, działania policjantów z ruchu drogowego zarówno z Warszawy jak i ościennych powiatów będą ukierunkowane między innymi na prędkość.

"Będą do tego wykorzystywane wideorejestratory, jak i laserowe mierniki prędkości, ale także funkcjonariusze będą prowadzić kontrole stanu trzeźwości"

- podkreślił nadkomisarz.

Wskazał, że najwięcej patroli będzie na trasach "wlotowych" do Warszawy, gdzie policjanci spodziewają się największego natężenia ruchu. Policjant dodał, że we wzmożonych działaniach wezmą udział również policjanci ze specjalnej grupy SPEED.

"Zachęcamy do tego, by trasę powrotu zaplanować dużo wcześniej, uwzględnić w niej przerwy, bo pamiętajmy o tym, że powrót powinien być skuteczny, zatem nie możemy sobie pozwolić na żadne zagrożenie na trasie"

- zaznaczył Marczak.

Zaapelował również do kierowców o rozsądek. "Nie ryzykujmy zmęczeniem, nie patrzmy na to, że do końca trasy pozostało zaledwie 100 kilometrów. Przerwa jest nie tylko naszym prawem, ale też obowiązkiem, jeżeli poważnie traktujemy bezpieczeństwo swoje i naszych najbliższych" - dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts