Długi o koalicji Kukiz'15-PSL: "Aby przetrwać, pewne ruchy należy robić"

/ PrtSc/ TVP Info

  

Grzegorz Długi z Kukiz'15 pytany w programie #Jedziemy Michała Rachonia o wspólny start jego ugrupowania z PSL stwierdził, że "to przykład na to, jak idiotyczne mamy przepisy dotyczące naszego prawa wyborczego".  - Niestety, mamy takie przepisy, że aby przetrwać, pewne ruchy należy robić. Zdecydowanie lepiej byłoby, żeby nasze propozycje zmian wyborczych były takie, które pozwalałyby każdemu kandydatowi zmierzyć się i wystartować, ale niestety musimy mieć listy, 5 proc. - mówił.

Ruch Kukiz'15, często przedstawiany jako antysystemowy, jest mocno krytykowany za sojusz z partią, która po 1989 najczęściej była przy władzy (w formie koalicji). Taka decyzja rozsierdziła wielu działaczy i sympatyków ruchu Kukiza. Spowodowało to masowy odpływ członków Kukiz'15, głównie lokalnych działaczy. Także posłowie rozejrzeli się za innymi ugrupowaniami - kolejno występowali z klubu parlamentarnego Kukiza i przystępowali do innych klubów.

Ruch Pawła Kukiza podjął jednak decyzję, że nie pójdzie razem z PSL w wyborach do Senatu. "Startujemy samodzielnie" - ogłosił Kukiz'15 na stronie internetowej.

Grzegorz Długi z Kukiz'15 pytany o wspólny start jego ugrupowania z PSL do Sejmu stwierdził, że "to przykład na to, jak idiotyczne mamy przepisy dotyczące naszego prawa wyborczego". 

Niestety, mamy takie przepisy, że aby przetrwać, pewne ruchy należy robić. Zdecydowanie lepiej byłoby, żeby nasze propozycje zmian wyborczych były takie, które pozwalałyby każdemu kandydatowi zmierzyć się i wystartować, ale niestety musimy mieć listy, 5 proc. Bierne prawo wyborcze w naszym kraju jest zakłócone i to jest to, co mówimy od lat

- mówił.

Pytany natomiast o to, czy Kukiz'15 wystawi swoich własnych kandydatów do senatu, powiedział, że "jest to indywidualna decyzja każdego z chętnych".

"Jeżeli ktoś z naszych politycznych przyjaciół będzie chciał wystartować, to pomożemy mu w założeniu komitetu (...) natomiast to nie jest nasz główny priorytet"

- dodał.

Wczoraj Grzegorz Długi poinformował, że nie wystartuje w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ponad sto przypadków koronawirusa

/ Davidmau (sxc.hu)

  

- We Włoszech jest już ponad sto przypadków zarażenia koronawirusem - poinformowały media za lokalnymi władzami. Najwięcej zachorowań jest w regionie Lombardia na północy, chorych jest tam 89 osób. W ostatnich dniach zmarło dwoje siedemdziesięciolatków.

Liczba zachorowań rośnie w bardzo szybkim tempie. Drugim regionem, w którym potwierdzane są kolejne przypadki, jest Wenecja Euganejska.

Obszary na północy, na których wystąpił koronawirus, zostały uznane za "czerwoną strefę". Jedenaście gmin, zamieszkanych przez 50 tysięcy ludzi, zamknięto. Nie można do nich się dostać ani ich opuścić. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts