Oszuści grasują w sieci. Podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową

/ pixabay.com/CC0/TheDigitalArtist

  

Oszuści podszywają się pod Krajową Administrację Skarbową, aby wyłudzić pieniądze lub dane - pisze dziś "Dziennik Gazeta Prawna". MF zbiera informacje na ten temat i przesyła do specjalnego zespołu prowadzonego przez szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Jak podkreśla dziennik, z roku na rok takich powiadomień jest coraz więcej.

"W odpowiedzi na pytanie 'DGP' resort informuje, że do Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego CSIRT GOV w tym roku zostało wysłanych już 21 zgłoszeń. Rok wcześniej było ich zaledwie osiem. MF zastrzegło jednocześnie, że za każdym razem przekazywane są zagregowane sprawy, a nie pojedyncze przypadki"

- czytamy w gazecie.

Jak informuje "DGP", "chodzi przykładowo o e-maile z wezwaniem do zapłaty zaległego VAT, przed którymi niedawno ostrzegał resort".

"Autor tych wiadomości, podszywając się pod KAS, podał numer konta, na które należało wpłacić rzekomą należność. Tego typu zawiadomienia rzecz jasna są fałszywe. Urzędy skarbowe nie wysyłają e-maili z wezwaniem do zapłaty zaległego podatku – podkreśla ministerstwo"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus. Kłopoty linii lotniczych - zawieszone loty i obniżanie kosztów

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Zakaźny koronawirus, który zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie, mocno wpłynął na sytuację linii lotniczych. Polskie Linie Lotnicze LOT zawiesiły loty do Chin, ale w niektórych liniach środki ostrożności zaszły naprawdę daleko. Do tego stopnia, że możliwe są zwolnienia pracowników.

Jak informuje Reuters, niemieckie linie Lufthansa wprowadziły środki oszczędnościowe obejmujące między innymi zawieszenie zatrudnienia. Z kolei linia Virgin Australia zrzuciła z listy połączeń aż siedem kierunków i zapowiedziała, że niewykluczone są zwolnienia pilotów. 

To nie jedyne linie, które wprowadzają obostrzenia. 

- Wzywamy was wszystkich do obniżenia poziomu kosztów do minimum, aby zapewnić bezpieczeństwo operacji

- napisał Erik Swelheim, dyrektor finansowy KLM w wiadomości dla kierownictwa linii. Jak dodał, dozwolone są tylko "wydatki obowiązkowe". Informację ujawniła holenderska agencja ANP. 

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Nowy koronawirus zabił już ponad 2,7 tys. osób, w zdecydowanej większości w Chinach, i rozprzestrzenił się w ponad 30 innych krajach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła do ponad 80 tys. W Europie największa epidemia ma miejsce we Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska, gdzie odnotowano 12 zgonów i ponad 374 zakażenia.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: reuters.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts