CBA w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzie. Chodzi o decyzje dotyczące cudzoziemców

/ cba.gov.pl

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne kontroluje Urząd Wojewódzki w Łodzi - chodzi o decyzje wojewody dotyczące zezwoleń na pobyt i pracę cudzoziemców w Polsce - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.

Rzeczniczka prasowa wojewody łódzkiego Elżbieta Węgrzynowska potwierdziła w poniedziałek w rozmowie z PAP, że w urzędzie trwa kontrola CBA.

"W wydziale spraw obywatelskich i cudzoziemców były prowadzone czynności operacyjno-rozpoznawcze przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, które dotyczyły legalizacji pobytu" - podała.

Zapewniła, że urząd współpracuje z kontrolerami z CBA.

- Urząd w pełni współpracuje z CBA, udzielając wszelkich potrzebnych informacji

 - powiedziała PAP.

Z informacji PAP wynika, że kontrola ma dotyczyć lat 2016-19. Agenci CBA mają interesować się szczególnie udzielaniem przez wojewodę zezwoleń na pobyt czasowy oraz zezwoleń na pracę w Polsce cudzoziemcom.

Chcą sprawdzić, czy przy wydawaniu zezwoleń na pobyt i pracę zachowano obowiązujące przepisy i procedury podejmowania decyzji - wynika z informacji PAP.

Naczelnik wydziału komunikacji społecznej CBA Temistokles Brodowski powiedział PAP, że kontrolę w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi prowadzą funkcjonariusze z wydziału postępowań kontrolnych łódzkiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Kontrolę w urzędzie CBA podjęło pod koniec lipca. Ponieważ kontrole Biura trwają trzy miesiące, ta w Łodzi powinna zakończyć się 25 października. Zgodnie z ustawą o CBA - w szczególnie ważnych przypadkach - szef Biura może ją przedłużyć maksymalnie o sześć miesięcy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus. Kłopoty linii lotniczych - zawieszone loty i obniżanie kosztów

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Zakaźny koronawirus, który zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie, mocno wpłynął na sytuację linii lotniczych. Polskie Linie Lotnicze LOT zawiesiły loty do Chin, ale w niektórych liniach środki ostrożności zaszły naprawdę daleko. Do tego stopnia, że możliwe są zwolnienia pracowników.

Jak informuje Reuters, niemieckie linie Lufthansa wprowadziły środki oszczędnościowe obejmujące między innymi zawieszenie zatrudnienia. Z kolei linia Virgin Australia zrzuciła z listy połączeń aż siedem kierunków i zapowiedziała, że niewykluczone są zwolnienia pilotów. 

To nie jedyne linie, które wprowadzają obostrzenia. 

- Wzywamy was wszystkich do obniżenia poziomu kosztów do minimum, aby zapewnić bezpieczeństwo operacji

- napisał Erik Swelheim, dyrektor finansowy KLM w wiadomości dla kierownictwa linii. Jak dodał, dozwolone są tylko "wydatki obowiązkowe". Informację ujawniła holenderska agencja ANP. 

Choroba zakaźna COVID-19, wywołana przez koronawirusa SARS-CoV-2, wybuchła w grudniu w Wuhanie w środkowych Chinach. Nowy koronawirus zabił już ponad 2,7 tys. osób, w zdecydowanej większości w Chinach, i rozprzestrzenił się w ponad 30 innych krajach. Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia wzrosła do ponad 80 tys. W Europie największa epidemia ma miejsce we Włoszech, zwłaszcza w północnych regionach Lombardia i Wenecja Euganejska, gdzie odnotowano 12 zgonów i ponad 374 zakażenia.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: reuters.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts