Wielokilometrowy korek na A4

zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Do zderzenia trzech aut osobowych doszło na wysokości węzła Pietrzykowice na autostradzie A4. Zablokowany jest jeden pas jezdni i tworzy się kilkukilometrowy korek w stronę Zgorzelca.

Jak poinformował w niedzielę dyżurny wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, po godz. 19 na lewym pasie jezdni w kierunku Zgorzelca doszło do zderzenia trzech aut osobowych.

- Pojazdy najechały na siebie. Blokują lewy pas autostrady. W rejonie węzła Pietrzykowice w kierunku do Zgorzelca powstał już czterokilometrowy korek, który może się jeszcze powiększyć

 - powiedział dyżurny GDDKiA.

Dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu przekazał PAP, że w pojazdach znajdowało się osiem osób.

- Żadna z nich nie odniosła obrażeń ciała. Jednej osobie, która wpadła w szok, konieczne było udzielenie pomocy psychologicznej i uspokojenie jej

 - powiedział strażak.

Podróżujący A4 w kierunku Zgorzelca, by uniknąć korka powinni opuszczać autostradę najpóźniej na węźle Wrocław-AOW lub Wrocław Zachód.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Niemcy mają poważny problem. Tak źle z gospodarką nie było od wielu lat!

Angela Merkel / Aleksiej Witwicki/Gazeta Polska

  

Podczas gdy Polska jest jednym z liderów wzrostu gospodarczego w Europie, nasi zachodni sąsiedzi - Niemcy - mają poważne problemy. Najnowsze dane przedstawione przez ekonomistów nie pozostawiają wątpliwości. Tak źle w branży przemysłowej u naszych zachodnich sąsiadów nie było od lat. Angela Merkel ma o czym myśleć.

PMI to wskaźnik oznaczający rozwój w branży przemysłowej. Z najnowszych danych wynika, że niemiecki przemysł przeżywa bardzo poważny kryzys. Łączny PMI Niemiec spadł poniżej 50 punktów. To bardzo słaby wynik.

"Łączny PMI spadł poniżej 50 pkt. Pierwszy raz od 2012 r. Recesja bardzo możliwa"

- napisał na Twitterze Jeroen Blokland, ekspert firmy Robeco.

Kłopoty Niemców zauważalne są również w Polsce.

"Po kilku miesiącach poszukiwania dna PMI w przetwórstwie zarył we wrześniu w Niemczech w ziemię, osiągając poziom 41,4 pkt (najniżej od czerwca 2009). Coraz szybciej spadają zatrudnienie, produkcja i zamówienia (te ostatnie najszybciej od kwietnia 2009)"

- skomentował na Twitterze Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole.

Jak dodał Borowski, kłopoty Niemców nie kończą się na przemyśle, ale dotknęły także usług. Wskaźnik PMI w usługach spadł do poziomu najniższego od 2014 roku.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl