Żołnierze zamordowani przez komunistów

/ poszukiwania.ipn.gov.pl

  

W dniach 13-14 sierpnia zespół Biura Poszukiwań i Identyfikacji IPN, przeprowadził prace poszukiwawcze na terenie leśnym w pobliżu miejscowości Nieporęt w woj. mazowieckim. W wyniku działań odnaleziono szczątki przynajmniej dwóch osób. Przy szczątkach zostały odnalezione artefakty (guziki i łuski), co potwierdza tezę, iż może to być grób żołnierski.

Z przekazów ustnych – uzyskanych przez lokalnych pasjonatów historii – wynika, iż w tym miejscu pogrzebano żołnierzy Wojska Polskiego, zamordowanych przez funkcjonariuszy stalinowskiego aparatu terroru w 1947 r. Wskazuje na to również tablica, ustawiona w miejscu odnalezienia szczątków przez nieżyjącego już dziś świadka wydarzeń. W czynnościach ekshumacyjnych brał udział prokurator OKŚZpNP w Warszawie.
W wyniku przeprowadzonej kwerendy nie udało się ustalić do kogo mogą należeć szczątki odnalezionych osób.

Biuro Poszukiwań i Identyfikacji IPN zwracamy się do wszystkich osób, które są w posiadaniu informacji (wspomnień, dokumentów, itp.), które mogłyby ukierunkować prace identyfikacyjne, by skontaktowały się z Biurem. Proszone też o kontakt osoby, których bliscy zamieszkujący na tym terenie zaginęli w tamtych latach, a ich groby do dziś nie zostały odnalezione.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: poszukiwania.ipn.gov.pl
Tagi

Wczytuję komentarze...

Znaleziono martwą kobietę w zaawansowanej ciąży. Była poszukiwana od piątku

Zdjęcie ilustracyjne / dolnośląska policja

  

Zaginiona 33-letnia bielszczanka została znaleziona martwa. W związku z tą sprawą zatrzymana została jedna osoba – poinformował dzisiaj rzecznik bielskiej policji asp. szt. Roman Szybiak. Kobieta będąca w zaawansowanej ciąży była poszukiwana od piątku.

"Ciało zostało znalezione na terenie województwa śląskiego, ale poza powiatem bielskim" – powiedział Szybiak.

Policja nie podaje w tej chwili żadnych szczegółów.

33-letnia kobieta była w szóstym miesiącu ciąży. Zaginęła w piątek rano. Jej ciało zostało odnalezione w sobotę.

Sprawę bada policja pod nadzorem prokuratury.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl