Piękne, znajome i czasem nieco przerażające – takie są lalki z wystawy zatytułowanej: „Kiedy dziecięce marzenia się spełniają”. Piękne, bo dbałość o detale tych różnorodnych dzieł jest zaskakująca. Znajome, ponieważ w kolekcji możemy odnaleźć chociażby Pocahontas, księżną Dianę, czy nawet księcia George’a, gdy był niemowlęciem. Przerażające, bo niejednokrotnie bohaterami najstraszniejszych horrorów są lalki i nie da się obejrzeć tej kolekcji nie przypominając sobie o nich.

W kolekcji znajdziemy prawie 700 lalek wykonanych między innymi przez artystów takich jak Franklin Mint, Franklin Heirloom, Maryse Nicole, czy Ashton Dark. Podziwiać można również 13 ręcznie wykonanych wózków dla lalek, oraz domki dla lalek.

Wszystkie dzieła podzielone są tematycznie. Wśród nich odnajdziemy tam również te, które według autora, przedstawiają Polaków.

Fani porcelanowych lalek mają też wyjątkową okazję, by przebrać się w kostiumy i wykonać niezwykłą sesję zdjęciową z rekwizytami.

Wystawa znajduje się na trzecim piętrze centrum informacji turystycznej  Krasławiu. Tuż obok barokowego pałacu Platerów.

Gotowi wyruszyć w podróż w czasie do dziecięcych lat?