Skarby Łatgalii: Ekskluzywna kolekcja porcelanowych lalek, dzięki której cofniemy się w czasie

Krasław: kolekcja lalek / Beata Mańkowska

Podczas zwiedzania Łatgalii – dawne Inflanty polskie na Łotwie – nietrudno o nietypowe i oryginalne atrakcje. Jedną z nich jest kolekcja porcelanowych lalek w Krasławiu (łot. Kraslava), która w swoim składzie ma prawie 700 okazów wykonanych przez światowych artystów.

Piękne, znajome i czasem nieco przerażające – takie są lalki z wystawy zatytułowanej: „Kiedy dziecięce marzenia się spełniają”. Piękne, bo dbałość o detale tych różnorodnych dzieł jest zaskakująca. Znajome, ponieważ w kolekcji możemy odnaleźć chociażby Pocahontas, księżną Dianę, czy nawet księcia George’a, gdy był niemowlęciem. Przerażające, bo niejednokrotnie bohaterami najstraszniejszych horrorów są lalki i nie da się obejrzeć tej kolekcji nie przypominając sobie o nich.

W kolekcji znajdziemy prawie 700 lalek wykonanych między innymi przez artystów takich jak Franklin Mint, Franklin Heirloom, Maryse Nicole, czy Ashton Dark. Podziwiać można również 13 ręcznie wykonanych wózków dla lalek, oraz domki dla lalek.

Wszystkie dzieła podzielone są tematycznie. Wśród nich odnajdziemy tam również te, które według autora, przedstawiają Polaków.

Fani porcelanowych lalek mają też wyjątkową okazję, by przebrać się w kostiumy i wykonać niezwykłą sesję zdjęciową z rekwizytami.

Wystawa znajduje się na trzecim piętrze centrum informacji turystycznej  Krasławiu. Tuż obok barokowego pałacu Platerów.

Gotowi wyruszyć w podróż w czasie do dziecięcych lat?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts