PSL stawia na Sejm. A do Senatu? "Jest kilkunastu chętnych"

Marek Sawicki / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Marek Sawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego przyznał otwarcie, że jego partia nie skupia się na wyborach do Senatu. "Jest kilkunastu chętnych" - odpowiedział na pytanie o mobilizację do tych wyborów.

Marek Sawicki pytany ilu kandydatów do Senatu wystawi PSL powiedział, że "jest kilkunastu chętnych". Przyznał jednak, że nie jest to priorytet ludowców.

"My główne siły polityczne kierujemy na Sejm, nie na Senat. Do Senatu oczywiście ci, którzy bardzo mocno chcą, będą kandydować"

- podkreślił poseł PSL. Dodał, że ci co będą kandydować "nie tylko, że chcą, ale mają realne szanse na wygraną".

"Mówi się o wielkim pakcie, mówi się o wielkim porozumieniu. My raczej prowadzimy to na takiej zasadzie, że dogadujemy się w regionach. Prezesi wojewódzcy rozmawiają ze strukturami terenowymi partii, które ze sobą rozmawiają i to jest główna oś dyskusji"

- mówił Sawicki.

Według niego "nie będzie żadnego paktu, jeśli to będzie porozumienie, które jest realizowane na poziomie regionów, a nie na poziomie kraju".

"Nie umawiamy się co do liczby, tylko umawiamy się co do możliwości konkretnych kandydatów i konkretnych osób"

- podkreślił wiceszef Rady Naczelnej PSL.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Waszyngtonie

/ twitter.com/chriscollison

  

Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku strzelaniny na ulicach Waszyngtonu, która miała miejsce w czwartek ok. godz. 22:00 czasu lokalnego - podał Reuters, powołując się na miejscową policję.

Na razie nie wiadomo, ile osób wszczęło strzelaninę i czy jej sprawca lub sprawcy zostali schwytani. Wcześniej lokalne telewizje informowały, że strzelać zaczęło kilku napastników, przeciwko którym policja wszczęła "zmasowaną" akcję.

Strzelanina miała miejsce w dzielnicy Columbia Heights, na skrzyżowaniu ulicy 14. i Columbia Road, ok. 3 km od Białego Domu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl