Wicepremier Jacek Sasin odpowiada Schetynie. "200 tysięcy osób nie przyszło na polityczny wiec"

Jacek Sasin / screen z TVP Info

  

Wicepremier Jacek Sasin krytycznie odniósł się do słów, które padły z ust Grzegorza Schetyny. Lider Platformy Obywatelskiej wysnuł teorię, że tegoroczna defilada z okazji Święta Wojska Polskiego odbyła się na Śląsku, gdyż jest to okręg wyborczy premiera Mateusza Morawieckiego. "200 tysięcy osób nie przyszło na polityczny wiec" - powiedział Sasin w "Gościu Wiadomości".

Grzegorz Schetyna stwierdził, że tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego odbywają się w Katowicach, bo to okręg wyborczy premiera.

"To niegodne i nieprzyzwoite traktowanie Wojska Polskiego, symboli narodowych i tej daty"

– podkreślił lider PO.

Jego słowa wywołały falę krytyki. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podkreślił, że wypowiedź Schetyny "uwłacza pamięci ludzi, którzy 100 lat temu chwycili za broń dlatego, że chcieli żeby Śląsk, Górny Śląsk był częścią Polski". Podobnego zdania są też inni członkowie rządu.

W dzisiejszym programie "Gość Wiadomości" do słów lidera Platformy Obywatelskiej odniósł się Jacek Sasin. Skrytykował on szefa partii opozycyjnej,

"Grzegorz Schetyna obraża mieszkańców Śląska. 200 tysięcy osób nie przyszło na polityczny wiec. Oni przyszli dlatego, że czują się spadkobiercami tych wspaniałych ludzi, którzy w 1919 roku chwycili za broń, aby Śląsk był polski. Warto o tym mówić. Żołnierze nie służą żadnej partii, a praktycznie od czterech lat słyszymy tego typu obraźliwe określenia dla żołnierzy i polskiego wojska. Przypomnijmy, że jak zapadła decyzja o utworzeniu Wojsk Obrony Terytorialnej, to mówiono o "pisowskich bojówkach", o tym, że "PiS tworzy sobie prywatną armię". To słowa niegodne poważnych polityków, którzy aspirują do tego, żeby rządzić Polską"

- powiedział wicepremier.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w Waszyngtonie

/ twitter.com/chriscollison

  

Jedna osoba zginęła a pięć zostało rannych w wyniku strzelaniny na ulicach Waszyngtonu, która miała miejsce w czwartek ok. godz. 22:00 czasu lokalnego - podał Reuters, powołując się na miejscową policję.

Na razie nie wiadomo, ile osób wszczęło strzelaninę i czy jej sprawca lub sprawcy zostali schwytani. Wcześniej lokalne telewizje informowały, że strzelać zaczęło kilku napastników, przeciwko którym policja wszczęła "zmasowaną" akcję.

Strzelanina miała miejsce w dzielnicy Columbia Heights, na skrzyżowaniu ulicy 14. i Columbia Road, ok. 3 km od Białego Domu.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl