Opozycja i straszna, i śmieszna

  

Nie sposób nie odnieść wrażenia, że jedyną partią, która serio traktuje jesienne wybory, jest Prawo i Sprawiedliwość. I to nie w krótkoterminowej, przedwyborczej perspektywie, ograniczonej do kilku tygodni poprzedzających samo głosowanie.

Tymczasem to, co wyprawiają pozostałe ugrupowania, jest i straszne, i śmieszne. Rozumiem, że żelaznemu elektoratowi Platformy Obywatelskiej jest i tak wszystko jedno, co sobą prezentują przed wyborami ta formacja i jej satelici. Rozumiem, że coś podobnego dzieje się w przypadku PSL, SLD, Kukiz’15 czy Konfederacji. Z punktu widzenia rządzącej partii nie jest to zła wiadomość. Strach jednak pomyśleć, jak wyglądałyby w praktyce choćby rządy lewicy pod patronatem SLD, skoro tam wszyscy starają się wszystkich wystrychnąć na dudka. A egzotyczna koalicja PSL i Kukiz’15? Kogo w tym gronie można brać serio? Udających dziś chadecję niedawnych sojuszników lewaczącej się Platformy, czy może „antysystemowców”, którzy roztrwonili w kilka lat kapitał społecznego zaufania? Jak takim ludziom wyborcy mogliby oddać Polskę?

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie,

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts