Błaszczak o roli żołnierzy WOT. "Wy tacy jesteście. Jesteście wierni Polsce"

Mariusz Błaszczak / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

"To wy będziecie wspierać wojska operacyjne w razie takiej potrzeby" - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas przysięgi żołnierzy wojsk obrony terytorialnej w katowickim Nikoszowcu. "To wy jesteście wierni Polsce" - podkreślił.

"Jestem pewien, że bezpieczeństwo naszej ojczyzny powierzone jest w dobre ręce - wasze ręce"

- mówił Błaszczak żołnierzom WOT.

"Jesteście świetnie przygotowani, żeby nieść pomoc tym którzy pomocy będą potrzebować, jesteście zawsze blisko, jesteście zawsze gotowi"

- mówił Błaszczak o żołnierzach nowej formacji. Przypomniał, że w przypadku klęsk żywiołowych to oni będą wspomagać strażaków, będą nieść pomoc tym, którzy tej pomocy będą potrzebować.

"Oby nigdy nie było wojny, ale w sytuacji takiego zagrożenia, to właśnie wy będziecie wspierać wojska operacyjne. To jest bardzo ważna rola, bo wy doskonale znacie teren, na którym przyjdzie wam operować"

- mówił szef MON.

"To jest teren, na którym żyjecie, to jest teren, na którym mieszkacie, więc stanowicie doskonałe uzupełnienie umiejętności i możliwości wojsk operacyjnych"

- podkreślił.

Przypomniał, że w czwartek ulicami Katowic przeszła defilada pod hasłem "Wierni Polsce".

"Wy tacy jesteście. Jesteście wierni Polsce"

- ocenił.

"Gdy rozmawiałem z ludźmi po defiladzie, wszyscy byli zachwyceni, wszyscy byli dumni z tego, że Dzień Wojska Polskiego odbył się właśnie tu - na Śląsku, w Katowicach. Wszyscy byli dumni z tej tradycji, która nawiązuje do powstań śląskich"

- mówił Błaszczak.

"Ta data - dzień wybuchu I powstania śląskiego, to jest przykład poświęceń waszych dziadów i pradziadów, to jest przykład miłości ojczyzny, miłości aż do śmierci, bo przecież powstańcy śląscy ryzykowali swoim zdrowiem i życiem"

- przypomniał.

"Ryzykowali dlatego, że pragnęli, aby Śląsk stał się częścią odradzającej się Polski - i tak się stało"

- dodał.

Przypomniał, że zadaniem żołnierzy WOT jest dbanie o bezpieczeństwo kraju.

"Jestem pewien, że bezpieczeństwo naszej ojczyzny powierzone jest we właściwe ręce wasze ręce"

- powiedział minister.

"No i patron, którego postawa też zobowiązuje - patron, który był bardzo aktywnym uczestnikiem - co prawda trzeciego powstania śląskiego - ale który niewątpliwie przyczynił się swoją postawą, swoja służbą do tego, że Śląsk stał się częścią Polski, do tego, że marzenia pokoleń zostały spełnione"

- mówił Błaszczak o patronie 13 Śląskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej ppłk Tadeuszu Puszczyńskim, ps. "Konrad Wawelberg".

"Żołnierze - liczymy na was. Żołnierze - jestem pewien, że będziecie wykonywać swoje obowiązki w sposób doskonały"

- podsumował wystąpienie szef MON.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl