"Fakt" opublikował fake newsa o Beacie Szydło. Była premier stanowczo: "Domagam się sprostowania"

Była premier, a obecnie europoseł Beata Szydło będzie domagać się sprostowania od gazety "Fakt" za dzisiejsze podanie nieprawdziwych informacji dotyczących jej lotów w czasie, gdy była prezesem Rady Ministrów. "Podano nieprawdziwą informację i na niej zbudowano szkalujący tekst" - napisała na Twitterze.

Beata Szydło
Jan Środa/Gazeta Polska

"Jacy oni zalatani! A Szydło najbardziej" - tak brzmi tytuł, jaki tabloid "Fakt" nadał artykułowi o lotach byłych premierów. Gazeta popełniła jednak szkolny błąd, bowiem nie sprawdziła, jak długo Beata Szydło była premierem. W gazecie podano, że było to 13 miesięcy, choć w rzeczywistości Szydło była szefową rządu od 16 listopada 2015 roku do 11 grudnia 2017 roku, czyli blisko 25 miesięcy.

Głos w tej sprawie zabrała także była premier Beata Szydło. Zapowiedziała, że będzie starać się o sprostowanie w gazecie.

"„Fakt” po raz kolejny atakuje mnie bezwzględnie i bezzasadnie. Redakcji nie chciało się sprawdzić jak długo trwała moja kadencja jako premiera. Podano nieprawdziwą informację i na niej zbudowano szkalujący tekst. Żądam sprostowania tej samej wielkości, co dzisiejszy artykuł"

- napisała na Twitterze.

 

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#loty #Fakt #Beata Szydło

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo