Czy da się rozmawiać z barbarią?

  

Obrazki, na których podczas wyborów Mr. Gay Poland w poznańskim klubie Punto ubrany w kobiece ciuszki homoseksualista podrzyna gardło kukiełce z podobizną abp. Marka Jędraszewskiego, każą nam stawiać tezę, że sprawy zaszły za daleko. Obrzydliwe sceny były rzekomo reakcją na homilię krakowskiego metropolity, w których określił on ideologię LGBT jako „tęczową zarazę”. Reakcją, która oburzyła nie tylko stronników metropolity.

Mariusz Kamiński, nowo powołany szef MSWiA, powiedział: „Tu nie chodzi tylko o Kościół katolicki, ale o wszystkie inne wyznania. Szydzenie i profanowanie symboli jest sprzeczne z prawem i państwo będzie w takich sytuacjach reagowało”. Kamiński przekonuje, że „każdy ma prawo głosić swoje poglądy, swój światopogląd. Możemy ze sobą polemizować, ale w sposób cywilizowany”. Gdzie jednak jest pole do dyskusji z ludożercami?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts