To było prawdziwe Święto Wojska Polskiego. Tak wyglądała defilada "Wierni Polsce". WIDEO, ZDJĘCIA

Za nami niezwykle efektowna defilada "Wierni Polsce", która odbyła się w Katowicach z okazji Święta Wojska Polskiego. Ulicami stolicy województwa śląskiego przemaszerowali żołnierze, przejechały wozy bojowe, a na niebie pojawiła się wojskowa flota powietrzna. Zobaczcie zdjęcia i nagranie!

Zdjęcie ilustracyjne
Kancelaria Premiera RP

Defilada wojskowa w Katowicach odbyła się pod hasłem "Wierni Polsce". Wzięło w niej udział ok. 2,6 tys. żołnierzy. Poza kolumnami pieszymi, widzowie zobaczyli ponad 180 pojazdów, w tym czołgi, transportery Rosomak i samobieżne moździerze Rak, armatohaubice Krab i Dana, samobieżne wyrzutnie rakiet Langusta, wozy dowodzenia Łowcza, pojazdy saperskie Topola, zestaw przeciwlotniczy Poprad czy samochody Humvee.

W uroczystościach Święta Wojska Polskiego udział wzięły najwyższe władze państwowe, na czele z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

Jak poinformował minister Mariusz Błaszczak, defiladę oglądało ponad 200 tysięcy osób. Szef MON podziękował za to, że spędzili wolny czas z Wojskiem Polskim.

Minister obrony narodowej odebrał gratulacje od marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego. "Imponująca defilada" - napisał na Twitterze Karczewski.

Zachwycona defiladą była także ambasador USA w Polsce. Jak podkreśliła w swoim wpisie na Twitterze, żołnierze amerykańscy brali aktywny udział w pochodzie.

"To zaszczyt, że mogłam wziąć udział w defiladzie"

- napisała Georgette Mosbacher.

Zachwyconych z pewnością było jeszcze więcej. Przeżyjmy to jeszcze raz - zapraszamy do galerii zdjęć, autorstwa MON i Kancelarii Premiera - z dzisiejszej defilady "Wierni Polsce". Całą defiladę obejrzeć też można na poniższym filmie Kancelarii Prezydenta.

 

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#Katowice #Wierni Polsce #defilada

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo