Drag queen przeprasza po skandalicznym "show". "Kukła nie była metaforą osoby arcybiskupa"

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/Kevin_Snyman

  

"Chciałabym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni charakterem mojego występu (...) Kukła użyta w performancie była metaforą nie osoby arcybiskupa lecz poglądów i wypowiedzi, które w ostatnim czasie zostały przez niego wyrażone" - czytamy na facebookowym profilu drag queen Mariolkaa Rebell, która w minioną sobotę podczas imprezy środowisk LGBT w jednym z klubów w Poznania, podczas występu miała dokonać aktu podcięcia gardła kukle z wizerunkiem abp. Marka Jędraszewskiego.

Wczoraj pisaliśmy o skandalicznym "show", do którego doszło podczas odbywającego się w minioną sobotę w jednym z klubów w Poznaniu konkursu Mr Gay Poland 2019. W trakcie swojego występu, drag queen nazywająca siebie Mariolkaa Rebell wyszła na scenę z dmuchaną lalką z wizerunkiem abp. Marka Jędraszewskiego. Jak podały lokalne media, drag queen miała w swoim show imitować podrzynanie gardła kukle metropolity krakowskiego.

W mediach przetoczyła się fala krytycznych komentarzy, a działania w tej sprawie zapowiedział m.in. rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar. Od osobliwego performansu odciął się również organizator sobotniego wydarzenia oraz część stowarzyszeń związanych ze środowiskiem LGBT. 

Wczoraj późnym wieczorem na facebookowym profilu Mariolkaa Rebell znalazł się wpis, w którym drag queen zamieściła przeprosiny i krótki komentarz do "show" w Poznaniu.

"Chciałabym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się urażeni charakterem mojego wystepu w sobotę dnia 10.08.2019 r. na Fali Mr Gay Poland w klubie Punto Punto"

- pisze Mariolkaa Rebell.

"Kukła użyta w performancie była metaforą nie osoby arcybiskupa lecz poglądów i wypowiedzi, które w ostatnim czasie zostały przez niego wyrażone. Nie mniej jednak rozumiem, iż występ przybrał kształt przekraczający granice wyrażania siebie. Wszystkie otrzymane uwagi wzięła do serca"

- dodaje.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Remis w wyborach? W Izraelu trudno wskazać zwycięzcę

zdjęcie ilustracyjne / PublicDomainPictures; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

Z sondaży exit poll wynika, że partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu nie zdobyła większości w dzisiejszych wyborach parlamentarnych. Przyszłość szefa rządu stanęła pod znakiem zapytania - podała agencja Reutera. Jednak jak się okazuje, rezultaty exit poll zbyt wyrównane, by jednoznacznie można było już teraz ogłosić zwycięzcę.

Narodowo-liberalna partia Likud premiera Izraela Benjamina Netanjahu i szeroka koalicja Niebiesko-Białych pod wodzą byłego szefa sztabu generalnego Benny'ego Gantza uzyskały w dzisiejszych wyborach parlamentarnych porównywalną liczbę głosów - wynika z sondaży exit poll.

Z sondażu exit poll zrealizowanego dla izraelskiej telewizji wynika, że koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie.

Oznacza to, że minie wiele dni lub nawet tygodni, zanim wyłoniony zostanie kandydat na premiera.

- zauważa Reuters.


Trzy sondaże exit poll pokazują zbliżone prognozy dotyczące wyniku wyborów parlamentarnych w Izraelu.

Według badań dla telewizji Channel 12 i Channel 13 News zwycięża blok Niebiesko-Białych, a z sondażu dla Kan Public Broadcaster wynika, że Likud i Niebiesko-Biali mają po 32 mandaty.

W sondażu dla Channel 12 koalicja Niebiesko-Białych zdobyła 34 mandaty, a Likud 33 mandaty w 120-osobowym Knesecie; w badaniu zaś dla Channel 13 News Likud wywalczył 31 miejsc, a Niebiesko-Biali 33 mandaty - podał dziennik "Haarec".

Jak pisze Associated Press, wszystko wskazuje na to, że ani blok Niebiesko-Białych ani Likud nie będą w stanie stworzyć rządu, nie wchodząc w koalicję z partią Nasz Dom Izrael (Israel Beiteinu) Awigdora Liebermana. Według sondaży exit poll ugrupowanie Liebermana ma szanse na 8-10 miejsc w Knesecie. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl