Ambasador Izraela na Jasnej Górze. "To wszystko jest dla mnie ciekawe"

Anna Azari; zdjęcie ilustracyjne / By Sylwester Górski - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=70747841

  

Ambasador Izraela uczestniczyła w jasnogórskich uroczystościach 100-lecia przywrócenia stosunków dyplomatycznych miedzy Stolicą Apostolską a Polską - poinformował dzisiaj rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

- Najważniejszy jest pokój i szczęście dla wszystkich. Tego najbardziej życzę

 – powiedziała Anna Azari pozdrawiając pielgrzymów na Jasnej Górze. Ambasador Izraela brała udział w obchodach 100-lecia wznowienia stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Polską, które miały miejsce na Jasnej Górze 15 sierpnia w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Mszy świętej o godz. 11 przewodniczył abp Jan Romeo Pawłowski, Delegat ds. Przedstawicielstw Papieskich. W uroczystościach uczestniczył m.in. nuncjusz apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, dyplomaci, a wśród nich ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.

- Tu wszystko jest dla mnie ciekawe. Jest bardzo dużo ludzi, ale panuje ogromny spokój, jest porządek i wszystko przebiega płynnie

 – mówiła ambasador. Dodała, że pierwszy raz widzi, jak wyglądają pielgrzymki wchodzące na Jasną Górę. Największe wrażenie zrobiły na niej rodziny z małymi dziećmi i młoda para, którą widziała w jednej z grup pielgrzymkowych. Z uwagą obserwowała pielgrzymów, którzy dopiero wchodzili na Jasną Górę i byli witani tuż przed jasnogórskim szczytem".

- Mam wrażenie, że ludzie, którzy biorą udział w tej pielgrzymce wchodząc tu, na Jasną Górę, stają się młodsi. Widać na ich twarzach coś takiego młodego i radosnego. Wyraźnie widać też wspólnotę pielgrzymów i to robi wrażenie

– mówiła Anna Azari.

Ambasador Izraela w Polsce przypomniała też, że była na Jasnej Górze w czasie wizyty papieża Franciszka w 2016 roku i już wtedy to sanktuarium zrobiło na niej wrażenie. Nie miała jednak do tej pory okazji, by zobaczyć i poczuć, jak Polacy przywiązani są do Częstochowy i pielgrzymowania. Wspominała też swoje dzieciństwo na Litwie i pielgrzymki do Ostrej Bramy, które widywała. Na koniec Anna Azari przesłała życzenia dla polskich pielgrzymów: "Najważniejszy jest pokój i szczęście dla wszystkich. Tego najbardziej życzę" – podkreśliła. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zła restauracja nie otrzyma odszkodowania

zdjęcie ilustracyjne / suetot CC0

  

Amerykański portal turystyczny TripAdvisor wygrał dziś proces wytoczony mu w Barcelonie przez hiszpańskiego właściciela dwóch restauracji. Przedsiębiorca twierdził, że na portalu było zbyt dużo negatywnych opinii klientów o jego placówkach.

Sąd w Barcelonie orzekł, iż właściciel restauracji Marina Beach Club oraz Panorama w Walencji nie miał prawa żądać odszkodowania od władz portalu TripAdvisor, gdyż nie doszło do ingerencji administratorów w opinie zamieszczane na jego stronie o obu lokalach.

Sędzia zaznaczył, że nie doszło do złamania prawa, ponieważ „wszystkie filtry portalu działały poprawnie”. Oczyścił też amerykański portal z zarzutu o działanie w „złej wierze”.

W orzeczeniu sędzia wskazał, że restaurator miał możliwość zgłaszania poprawek dotyczących informacji o swoich placówkach. Wskazał, iż wycofanie opinii na ich temat byłoby działaniem na niekorzyść klientów.

Właściciel obu restauracji domagał się od portalu „odszkodowania za straty moralne” w wys. 660 tys. euro. Przedsiębiorca twierdził, że opinie internautów pojawiające się na portalu osłabiły wizerunek jego lokali.

W pozwie restaurator z Walencji oskarżył władze portalu o brak kontrolowania negatywnych komentarzy na temat swoich placówek gastronomicznych, a także o uniemożliwienie mu usunięcia swoich restauracji z grona lokali ocenianych przez użytkowników strony TripAdvisor.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl