Papież pozdrowił pielgrzymów z Częstochowy

/ Jeffrey Bruno from New York City, United States [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]

  

Papież Franciszek pozdrowił pielgrzymów przybyłych do Częstochowy w związku z obchodzoną dziś uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Przypomniał o setnej rocznicy przywrócenia relacji dyplomatycznych między Polską i Stolicą Apostolską.

W czasie spotkania z wiernymi na południowej modlitwie Anioł Pański w Watykanie papież powiedział:

"Dzisiaj w Częstochowie w Polsce zgromadziło się wielu pielgrzymów, by uczcić Wniebowziętą Dziewicę i by wspomnieć setną rocznicę przywrócenia relacji dyplomatycznych między Stolicą Apostolską i Polską".

"Przesyłam moje pozdrowienie tym, którzy zebrali się u stóp Czarnej Madonny i zachęcam ich do modlitwy za cały Kościół. Pozdrawiam także Polaków tu obecnych"

- dodał Franciszek, wskazując na grupy na placu Świętego Piotra.

Podczas spotkania papież poprosił wiernych o modlitwę w chwili, gdy pobłogosławił różańce przeznaczone dla "braci w Syrii".

"Z inicjatywy stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie wykonano około sześciu tysięcy koronek różańców"

- poinformował Franciszek, dodając że zrobiły je siostry karmelitanki z Betlejem.

Przekazał następnie, że różańce te zostaną rozdane we wspólnotach katolickich w Syrii jako znak jego bliskości z nimi. Otrzymają je zwłaszcza rodziny, które straciły bliskich na wojnie.

"Odmawiajmy modlitwę różańcową za pokój na Bliskim Wschodzie i na całym świecie"

- wzywał Franciszek, trzymając w rękach jeden z różańców dla Syrii.

Papież wyraził również solidarność z ludnością krajów Azji Południowej, która ucierpiała w wyniku deszczów monsunowych.

"Modlę się za ofiary i pozbawionych dachu nad głową, za wszystkie bezdomne rodziny. Niech Pan da siłę im i tym, którzy im pomagają"

- podkreślił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rada Naczelna PSL zadecydowała - wpisano w statut postulaty Pawła Kukiza

Władysław Kosiniak-Kamysz i Paweł Kukiz / Marcin Pegaz / Gazeta Polska

  

"Rada Naczelna PSL podjęła uchwałę dot. kontynuowania Koalicji Polskiej. Mówimy w niej o wpisaniu do statutu partii postulatów Pawła Kukiza" - poinformował w sobotę lider Stronnictwa Władysław Kosiniak-Kamysz.

W sobotę w Warszawie obradowała Rada Naczelna PSL. Szef ludowców powiedział na konferencji prasowej po Radzie, że przyjęła ona uchwałę dotyczącą kontynuowanie Koalicji Polskiej.

Rozszerzenia jej działalności i budowy na fundamencie demokracji, sprawiedliwości i obywatelskości

 - podkreślił.

Mówimy w tej uchwale o przyjęciu postulowanych przez już wiele, wiele lat idei Pawła Kukiza, który mówi o większej demokratyzacji, o demokracji bezpośredniej, o roli ruchów obywatelskich, obywatelskiej kontroli nad wymiarem sprawiedliwości

 - mówił Kosiniak-Kamysz.

Szef PSL poinformował, że w marcu lub w kwietniu jego ugrupowanie zorganizuje kongres, na którym zostanie podpisane trwałe porozumienie programowe.

Wszystkich, którzy podzielają wartości demokratycznego, sprawiedliwego państwa serdecznie zapraszamy do Koalicji Polskiej

 - podkreślił lider PSL.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts