Dziś nie tylko defilada „Wierni Polsce”. W całej Polsce pikniki. Co i gdzie można zobaczyć?

60 statków powietrznych, ponad 180 ciężkich maszyn bojowych oraz blisko 2,6 tys. żołnierzy – tak w tym roku będzie wyglądała wielka defilada pt. „Wierni Polsce”, która dziś przejdzie ulicami Katowic. Jan informuje Ministerstwo Obrony Narodowej, czołgi, śmigłowce, wozy opancerzone, samoloty szkolno-treningowe będzie można oglądać na wojskowych piknikach #WierniPolsce w kilkunastu miastach w kraju.

twitter.com/MON_GOV_PL/

Defilada 15 sierpnia br. w Katowicach rozpocznie się o godzinie 14.00 na ul. Bagiennej,  przejedzie al. Walentego Roździeńskiego od wiaduktu na ul. Lwowskiej przez Rondo gen. Jerzego Ziętka, aleją W. Korfantego, a następnie rozformuje się na wysokości Ronda Pętli Słonecznej.

Dziś żołnierze z okazji swojego święta zapraszają na pikniki wojskowe w całej Polsce. Odbędą się one od godz. 15 w Brzegu, Gołdapi, Jarosławiu, Jaworze, Kołobrzegu, Lesznie, Łasku, Nowym Sączu, Pucku, Radomiu, Sandomierzu, Sulechowie, Suwałkach, Włocławku i Zamościu, a także przed budynkiem Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w  Katowicach.

W Radomiu od godziny 14.00 na wystawie statycznej będzie można obejrzeć samolot szkolno-treningowy PZL-130 Orlik, na którym piloci uczą się latać, czołg Leopard 2A5, moździerz Rak, KTO Rosomak i haubicę samobieżną Krab oraz śmigłowiec Puszczyk.

W Zamościu można będzie porozmawiać z "terytorialsami". Żołnierze przygotowali także wystawę sprzętu wojskowego oraz pokaz walki w bliskim kontakcie.

W Warszawie w Muzeum Wojska Polskiego odbędzie się prezentacja książki „Kotły i menażki – żołnierskie smaki wczoraj i dziś”. 

W programie pikniku w Łasku jest pokaz wyposażenia żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, straży pożarnej z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego i Centrum Kształcenia Medycznego w Łodzi. Odbędzie się też koncert Orkiestry Wojskowej z Siedlec.

W Opocznie będzie można zobaczyć m. in. występ Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, pokaz musztry kawaleryjskiej, prezentacja wyszkolenia żołnierzy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.

Na pikniku w Koobrzegu będzie można zobaczyć m. in. KTO Rosomak,120-milimetrowy moździerz Rak, stację radiolokacyjną NUR-22. Żołnierze z 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej, przygotowali też część artystyczną - będą koncerty i pokaz musztry paradnej.

W Sulechowie fani militariów na pikniku z bliska będą mogli obejrzeć Rosomak, KRAB, OSA, czyli rakietowy zestaw przeciwlotniczy. Odbędą się pokazy walk judo, działania grupy ratowniczej GOPR czy zawody armwrestlingu.

W Brzegu saperzy z miejscowej jednostki pokażą sprzęt inżynieryjny do prac ziemnych, trał Bożena 4 do oczyszczania terenu z min, zdalnie sterowane roboty Inspektor i Talon, samochód, jakim dysponuje patrol rozminowania oraz wyposażenie nurków.

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#święto wojska polskiego #MON #defilada #piknik #Wierni Polsce

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo