Święto Wojska Polskiego. Szef MON podziękował żołnierzom za codzienną służbę

/ https://twitter.com/MON_GOV_PL

  

- Zadaniem polskiego rządu jest stworzenie warunków do tego, żeby Wojsko Polskie było coraz liczniejsze, żeby było wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i żeby było jak najsilniej osadzone w strukturach NATO - powiedział minister obony narodowej, który wziął udział w uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego w Warszawie odbyła się zmiana warty honorowej.

Minister Błaszczak w przemówieniu w Warszawie podkreślił, że dzisiejsze uroczystości służą temu, aby oddać hołd "naszym dziadom i pradziadom, tym którzy zatrzymali nawałę bolszewicką, tym którzy stoczyli i wygrali jedną z najważniejszych bitew w dziejach Polski i świata".

"Jesteśmy winni wdzięczność naszym przodkom za ich postawę, za ich oddanie, za ich poświęcenie. Pamiętamy o nich"

- zapewnił minister.

"Spotykamy się w miejscu szczególnym, u Grobu Nieznanego Żołnierza, jednego z Orląt Lwowskich, jednego z tych, którzy oddali swoje życie za to, żeby Polska mogła się odrodzić, żeby była wolna"

– powiedział minister podczas porannej uroczystości z udziałem kadry dowódczej WP.

Zwrócił uwagę, że ceremonia odbywa się "na placu marszałka Piłsudskiego, tego, który stworzył naszą wolność, naszą niepodległość 100 lat temu".

"Spotykamy się, żeby oddać hołd naszym dziadom i pradziadom, tym, którzy zatrzymali nawałę bolszewicką; tym, którzy stoczyli i wygrali jedną z najważniejszych bitew w dziejach Europy i świata"

– mówił szef MON.

Dodał, że w Bitwie Warszawskiej "Polska uchroniła swoja niepodległość w 1920 roku, spowodowała, że zachowana została tożsamość chrześcijańska Polski i Europy".

Szef MON dodał też, że "zadaniem polskiego rządu jest stworzenie warunków do tego żeby Wojsko Polskie było coraz liczniejsze, żeby było wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt i żeby było jak najsilniej osadzone w strukturach NATO.

"W szczególności w relacjach z USA. Bo właśnie te warunki tworzą gwarancję bezpieczeństw Polski i Polaków"

- zaznaczył. 

Minister podziękował też wszystkim żołnierzom za ich codzienną pracę.

"Dziękujemy tym, którzy dziś stoją na straży bezpieczeństwa Polski i Polaków. Dziękuję każdemu z państwa - żołnierzom Wojska Polskiego za codzienną służbę"

- powiedział.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Polak zaatakowany przez niedźwiedzia. Mężczyzna zginął na górze Aragac

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com; Alexas_Fotos

  

Obywatel Polski zginął w ataku niedźwiedzia na górze Aragac, najwyższym szczycie Armenii - poinformowało Radio Publiczne Armenii, powołując się na ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych tego kraju.

Turystka z Polski zadzwoniła w sobotę o godz. 14.26 czasu lokalnego (godz. 16.26 w Polsce) pod numer 911, aby poprosić o pomoc, gdy ona i jej przyjaciel zostali zaatakowani przez niedźwiedzia.

Na miejsce natychmiast wysłano ekipę ratowniczą. Również personel medyczny został wkrótce przywieziony na miejsce wypadku helikopterem, dostarczonym przez ministerstwo zdrowia - informuje na swej stronie internetowej armeńskie radio.

Turystów znaleziono ok. godz. 16.30. O godz. 17.15 lekarze stwierdzili zgon 33-letniego mężczyzny z Polski.

Turystkę przetransportowano do pobliskiego Asztaraku, gdzie została przewieziona na policję. Nie było potrzeby hospitalizacji

- informuje armeńska rozgłośnia.

Aragac mierzy 4090 m n.p.m. i jest najwyższym szczytem kraju; jest to masyw wulkaniczny.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl