Skandaliczne „show” na imprezie LGBT. Drag queen imitował podcięcie gardła kukle abp. Jędraszewskiego?

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W miniona sobotę w jednym z klubów na terenie Poznania odbyła się impreza środowisk LGBT "Mr Gay Poland 2019". Podczas wydarzenia, jeden z jego uczestników na scenie miał pozorować poderżnięcie gardła dmuchanej lalce, do której twarzy przyklejono zdjęcie z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego.

Jak podaje na swoich stronach internetowych poznańska TVP, podczas imprezy środowisk LGBT odbywających się w jednym z poznańskich klubów w minioną sobotę, jeden z jej uczestników na scenie zaprezentował się z dmuchaną lalką, która miała przyklejony do twarzy wizerunek abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

"Artysta" miał w swoim show imitować podrzynanie gardła lalce z wizerunkiem arcybiskupa.

Na facebookowym fan page'u PrideNews.pl zamieszczone są zdjęcia z imprezy, na których widoczny jest "show" osoby określającej się jako "Mariolkaa Rebell".

Właściciel klubu, w którym odbywała się impreza, w rozmowie z Radiem Poznań odmówił komentarza, nazywając całą sytuację "performensem" i dodając, że "nie widzi w takim przedstawieniu wizerunku metropolity krakowskiego nic złego". 

Organizatorzy imprezy zamieścili na swoim profilu na Facebooku oświadczenie, w którym informują, że "sprzeciwiają się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw".

"W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z Drag Queen podczas naszego wydarzenia. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach występu. Nie akceptujemy tego typu występów"

- czytamy w informacji zamieszczonej na profilu Mr Gay Poland.

Od "show" jednego z uczestników wydarzenia odcina się Grupa Stonewall, organizacja LGBT+ działająca na terenie Wielkopolski. Na Facebooku zamieściła krótkie oświadczenie, w którym podkreśla, że "nie ma zgody na nawoływanie do przemocy".

- Żaden kontekst tego nie usprawiedliwia. Wolność artystyczna kończy się tam, gdzie zaczyna przemoc. Zachowujmy standardy, których utrzymania wymagamy od innych"

- pisze na Facebooku Grupa Stonewall.

Abp Marek Jędraszewski spotyka się z falą ataków ze strony środowisk LGBT i ich akolitów po homilii, którą wygłosił 1 sierpnia w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Zaakcentował w niej zagrożenia związanie z ideologią LGBT.

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa

- powiedział wówczas arcybiskup.

Wsparcia krakowskiemu metropolicie udzielają licznie duchowni z Polski oraz zagranicy. W minioną sobotę w Krakowie odbył się modlitewny wiec wsparcia dla abp. Jędraszewskiego, który zgromadził pod krakowska kurią kilka tysięcy osób.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiopoznan.fm, poznan.tvp.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pożary na greckiej wyspie Zakinthos

wyspa Zakinthos / pixabay.com/12019

  

Na greckiej wyspie Zakinthos doszło w niedzielę do pożarów lasów w dwóch rejonach. Obrona cywilna wydała ostrzeżenie przed rosnącym niebezpieczeństwem rozprzestrzeniania się pożarów w związku z silnym wiatrem - poinformował grecki portal themanews. Ewakuowano dwie wioski.

Na razie nie odnotowano żadnych ofiar. Władze nie spodziewają się, aby pożary ustąpiły do wtorku - podała agencja Reutera.

"W ramach środków ostrożności ewakuowaliśmy około 300 mieszkańców i turystów ze wsi Keri i Agalas"

- powiedział Reuterowi rzecznik lokalnej straży pożarnej.

Wyspa Zakinthos znajduje się ok. 300 kilometrów na zachód od Aten.

Pożary, które wybuchły po południu, zaczęły się szybko rozprzestrzeniać. Silny wiatr, dochodzący do 7 stopni w skali Beauforta, utrudnia akcję pożarniczą. Z ogniem na Zakinthos walczyło ponad 100 strażaków, 28 wozów strażackich, dwa helikoptery i cztery samoloty gaśnicze.

Z kolei ponad 160 strażaków zmagało się w niedzielę z poważnym pożarem, który wybuchł w górach otaczających kurort Lutraki, położony 60 km na zachód od stolicy kraju.

W ciągu minionych 24 godzin wybuchło w Grecji ok. 80 pożarów. W ostatnich miesiącach w kraju doszło do serii pożarów spowodowanych falą upałów, suszą i silnymi wiatrami.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl