Skandaliczne „show” na imprezie LGBT. Drag queen imitował podcięcie gardła kukle abp. Jędraszewskiego?

/ fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

W miniona sobotę w jednym z klubów na terenie Poznania odbyła się impreza środowisk LGBT "Mr Gay Poland 2019". Podczas wydarzenia, jeden z jego uczestników na scenie miał pozorować poderżnięcie gardła dmuchanej lalce, do której twarzy przyklejono zdjęcie z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego.

Jak podaje na swoich stronach internetowych poznańska TVP, podczas imprezy środowisk LGBT odbywających się w jednym z poznańskich klubów w minioną sobotę, jeden z jej uczestników na scenie zaprezentował się z dmuchaną lalką, która miała przyklejony do twarzy wizerunek abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego.

"Artysta" miał w swoim show imitować podrzynanie gardła lalce z wizerunkiem arcybiskupa.

Na facebookowym fan page'u PrideNews.pl zamieszczone są zdjęcia z imprezy, na których widoczny jest "show" osoby określającej się jako "Mariolkaa Rebell".

Właściciel klubu, w którym odbywała się impreza, w rozmowie z Radiem Poznań odmówił komentarza, nazywając całą sytuację "performensem" i dodając, że "nie widzi w takim przedstawieniu wizerunku metropolity krakowskiego nic złego". 

Organizatorzy imprezy zamieścili na swoim profilu na Facebooku oświadczenie, w którym informują, że "sprzeciwiają się wszelkim rodzajom mowy nienawiści, nawoływania do przemocy oraz innym formom propagowania tego typu postaw".

"W imieniu swoim chcemy przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone występem jednej z Drag Queen podczas naszego wydarzenia. Pragniemy jednak zaznaczyć, iż nie zostaliśmy wcześniej poinformowani o szczegółach występu. Nie akceptujemy tego typu występów"

- czytamy w informacji zamieszczonej na profilu Mr Gay Poland.

Od "show" jednego z uczestników wydarzenia odcina się Grupa Stonewall, organizacja LGBT+ działająca na terenie Wielkopolski. Na Facebooku zamieściła krótkie oświadczenie, w którym podkreśla, że "nie ma zgody na nawoływanie do przemocy".

- Żaden kontekst tego nie usprawiedliwia. Wolność artystyczna kończy się tam, gdzie zaczyna przemoc. Zachowujmy standardy, których utrzymania wymagamy od innych"

- pisze na Facebooku Grupa Stonewall.

Abp Marek Jędraszewski spotyka się z falą ataków ze strony środowisk LGBT i ich akolitów po homilii, którą wygłosił 1 sierpnia w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Zaakcentował w niej zagrożenia związanie z ideologią LGBT.

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa

- powiedział wówczas arcybiskup.

Wsparcia krakowskiemu metropolicie udzielają licznie duchowni z Polski oraz zagranicy. W minioną sobotę w Krakowie odbył się modlitewny wiec wsparcia dla abp. Jędraszewskiego, który zgromadził pod krakowska kurią kilka tysięcy osób.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: radiopoznan.fm, poznan.tvp.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Francuski minister zdrowia przestrzega: Realne zagrożenie pandemią koronawirusa

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com (kolaż własny)

  

"Istnieje "realne zagrożenie", że epidemia koronawirusa COVID-19 z Chin może przekształcić się w pandemię, rozprzestrzeniając się na cały świat" - ostrzegł we wtorek francuski minister zdrowia Olivier Veran, pytany o taką ewentualność.

"Jest to zarówno robocza hipoteza, jak i realne zagrożenie" - powiedział Veran rozgłośni France Info, pytany o to, czy istnieje możliwość, że epidemia koronawirus stanie się pandemią.

Zapewnił, że Francja jest przygotowana na wszystkie scenariusze, a jej system opieki zdrowotnej jest w dobrej kondycji i dobrze wyposażony.

Urzędujący zaledwie od niedzieli minister Veran poinformował, że we Francji czterech pacjentów, u których zdiagnozowano koronawirusa, pozostaje w szpitalu. W zeszłym tygodniu we Francji na koronawirusa zmarł 80-letni chiński turysta. Jest to pierwszy przypadek śmiertelny COVId-19 w Europie.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) pandemia to rozprzestrzenianie się nowej choroby na całym świecie.

W poniedziałek ekspert WHO ds. sytuacji nadzwyczajnych dr Mike Ryan pytany, czy epidemia jest pandemią, odparł: "Prawdziwym problemem jest to, czy obserwujemy skuteczne przenoszenie (wirusa) poza Chinami, a w chwili obecnej tego nie obserwujemy".

W niedzielę 16 lutego Veran zastąpił na stanowisku Agnes Buzyn, która ogłosiła, że będzie startować w wyborach na mera Paryża z ramienia rządzącej partii prezydenckiej LREM. Pierwsza tura wyborów lokalnych we Francji wyznaczona jest na 15 marca, a druga na 22 marca.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts