Międzynarodowa operacja antynarkotykowa. Zatrzymano Brytyjczyków

MDMA / By Bsteinmann - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2759843

  

Czterej Brytyjczycy zostali aresztowani w Australii i Nowej Zelandii w trakcie międzynarodowej operacji antynarkotykowej, w wyniku której przejęto setki kilogramów MDMA, czyli substancji czynnej ecstasy - poinformowała w środę australijska policja.

W Australii aresztowano dwóch obywateli Wielkiej Brytanii w wieku 51 i 40 lat oraz 26-latka z australijskiego stanu Queensland. Oskarża się ich o posiadanie i dostarczanie narkotyków.

Funkcjonariusze skonfiskowali w Queensland w sumie 766 kg MDMA "najwyższej klasy czystości", mającej wartość rynkową ponad 90 mln dolarów australijskich (54,5 mln euro).

Dwóch innych Brytyjczyków, 60- i 49-letniego, aresztowano i oskarżono w Nowej Zelandii po przejęciu w ubiegłym tygodniu w ramach tej samej międzynarodowej operacji 200 kg metamfetaminy.

W związku z przemytem w Australii aresztowano ponadto 51-letnią kobietę.

Policja informuje, że zatrzymania mają związek z działalnością międzynarodowej mafii. Operację wspólnie przeprowadziły władze australijskie, nowozelandzkie i brytyjskie.

Według policji przechwycona MDMA miała być sprzedawana w postaci tabletek i kapsułek. Jak poinformował przedstawiciel policji stanu Queensland Jon Wacker, przejęta substancja mogła pozwolić na produkcję 6-12 milionów kapsułek ecstasy. Dodał, że te działania policji znacznie wpłyną na australijski rynek ecstasy.

"Z pewnością przeszkodziliśmy tej mafii w regionie Pacyfiku" - podkreślił Wacker.

Według oficjalnych danych Australijczycy konsumują rocznie ponad 1,1 tony MDMA i ponad 9,8 tony metamfetaminy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Donald Tusk nawołuje: Wyjdźcie na ulicę! „Zagranica i ulica to bardzo dobre metody"

Donald Tusk / fot. Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

Tusk - jak sam twierdzi - "praktycznie patrzy" na propozycję reformy sądownictwa, którą w ostatnich dniach przedstawili politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jest przekonany, że "ulica i zagranica mogą i nieraz odgrywały w polskiej historii bardzo pozytywne role". Zachęcał, by ludzie wychodzili na ulice, bo m.in. sam "stęsknił się za tego typu akcjami".

Zachęcam wszystkich ludzi, żeby protestowali ws. praworządności, żeby wychodzili na ulice; w Brukseli nie będą się wami zajmować, jeśli na gnicie i zło będziecie reagować zmęczeniem i apatią - mówił w sobotę były premier Donald Tusk.

Posłowie PiS złożyli w czwartek wieczorem obszerny projekt nowelizacji przepisów o ustroju sądów i Sądzie Najwyższym, a także o sądach administracyjnych, wojskowych i prokuraturze. Według autorów projektu, nowe rozwiązania mają dyscyplinować sędziów, którzy przekraczają swoje uprawnienia.

O propozycję zmian w sądownictwie Tusk był pytany podczas spotkania autorskiego wokół swojej książki "Szczerze".

- Ja na to patrzę bardzo praktycznie, bo mam ciągle w pamięci protesty w Polsce dotyczące czy Trybunału Konstytucyjnego, czy sądów i reakcje Brukseli i na świecie. Ja – inaczej, niż dzisiaj rządzący – uważam, że "ulica i zagranica" mogą i nieraz odgrywały w polskiej historii bardzo pozytywne role

– mówił były premier. Jak dodał, „ulica” to dziś 100 tys. ludzi, zaś „zagranica” to UE.

[polecam:https://niezalezna.pl/239414-tusk-tworca-piekielka-politycznego-jedno-mowi-a-zupelnie-co-innego-robi-w-brukseli]

Zdaniem Tuska „zagranica i ulica to bardzo dobre metody, żeby powstrzymać rządzących od tego typu rzeczy”.

- Niepotrzebne są tu przesady ani hiperbole. Nie będę mówił - uważam, że to jest przesada - o masowych represjach. Nie musimy używać przesadnych słów. To, co oni robią, jest wystarczające złe i niebezpieczne w sposób tak oczywisty, tak dotykalny, że nie trzeba żadnych kolorów tutaj dodawać – powiedział.

- Zachęcam wszystkich ludzi, żeby protestowali, żeby wychodzili na ulice (...) nie tylko dlatego, że się sam stęskniłem za tego typu akcjami – choć oczywiście też – ale obserwowałem, w jaki sposób uruchamia się instytucje międzynarodowe, międzynarodową opinię publiczną, ale przede wszystkim emocje tutaj, w kraju, kiedy jest się aktywnym i kiedy się protestuje

 – mówił Tusk, podkreślając, że rządzący wycofali się już z niektórych rozwiązań pod wpływem protestów ulicznych i zainteresowania Brukseli.

[polecam:https://niezalezna.pl/223261-co-zrobi-po-gdy-upadnie-strategia-ulicy-i-zagranicy-szczerski-ma-pewna-sugestie]

Pojawiły się już pierwsze ironiczne komentarze:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl