Międzynarodowa operacja antynarkotykowa. Zatrzymano Brytyjczyków

MDMA / By Bsteinmann - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2759843

  

Czterej Brytyjczycy zostali aresztowani w Australii i Nowej Zelandii w trakcie międzynarodowej operacji antynarkotykowej, w wyniku której przejęto setki kilogramów MDMA, czyli substancji czynnej ecstasy - poinformowała w środę australijska policja.

W Australii aresztowano dwóch obywateli Wielkiej Brytanii w wieku 51 i 40 lat oraz 26-latka z australijskiego stanu Queensland. Oskarża się ich o posiadanie i dostarczanie narkotyków.

Funkcjonariusze skonfiskowali w Queensland w sumie 766 kg MDMA "najwyższej klasy czystości", mającej wartość rynkową ponad 90 mln dolarów australijskich (54,5 mln euro).

Dwóch innych Brytyjczyków, 60- i 49-letniego, aresztowano i oskarżono w Nowej Zelandii po przejęciu w ubiegłym tygodniu w ramach tej samej międzynarodowej operacji 200 kg metamfetaminy.

W związku z przemytem w Australii aresztowano ponadto 51-letnią kobietę.

Policja informuje, że zatrzymania mają związek z działalnością międzynarodowej mafii. Operację wspólnie przeprowadziły władze australijskie, nowozelandzkie i brytyjskie.

Według policji przechwycona MDMA miała być sprzedawana w postaci tabletek i kapsułek. Jak poinformował przedstawiciel policji stanu Queensland Jon Wacker, przejęta substancja mogła pozwolić na produkcję 6-12 milionów kapsułek ecstasy. Dodał, że te działania policji znacznie wpłyną na australijski rynek ecstasy.

"Z pewnością przeszkodziliśmy tej mafii w regionie Pacyfiku" - podkreślił Wacker.

Według oficjalnych danych Australijczycy konsumują rocznie ponad 1,1 tony MDMA i ponad 9,8 tony metamfetaminy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent podejrzany o spowodowanie wypadku i ucieczkę z miejsca zdarzenia

Zdjęcie ilustracyjne / policja.pl

  

Zarzut spowodowania wypadku i oddalenie się z miejsca zdarzenia postawiła sieradzka prokuratura prezydentowi miasta Pawłowi Osiewale. Sprawa dotyczy potrącenia przez podejrzanego 79-letniej kobiety, do którego doszło w marcu tego roku. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

O postawieniu zarzutów poinformowała dziś rzeczniczka sieradzkiej Prokuratury Okręgowej prokurator Jolanta Szkilnik.

"Została przeprowadzona czynność ogłoszenia zarzutu spowodowania wypadku komunikacyjnego w wyniku naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz oddalenia się z miejsca wypadku. Podejrzany nie przyznał się i złożył wyjaśnienia o braku świadomości, by potrącił pieszą"

- wyjaśniła prokurator Szkilnik.

Do zdarzenia doszło w marcu tego roku na parkingu jednej z sieradzkich galerii handlowych. Prezydent potrącił 79-letnia kobietę i odjechał bez udzielenia jej pomocy. Poszkodowana o własnych siłach wróciła do domu. Policję o wypadku poinformowała rodzina kobiety. Funkcjonariusze ustalili sprawcę zdarzenia, którym okazał się Osiewała. Policja nie skierowała sprawy samorządowca do sądu, tylko wystawiła prezydentowi Sieradza mandat w wysokości 300 zł uznając, że doszło do wykroczenia.

Sam Osiewała twierdził wówczas, że nie potrafi wytłumaczyć, dlaczego jadąc samochodem nie zauważył poszkodowanej, że był na tyle nieuważny, iż nie widział jak się przewraca.

"To nie miało prawa się zdarzyć. Zapewne złożyło się na to wiele drobnych czynników, które w efekcie doprowadziły do tej sytuacji i szczerze żałuję, że miała ona miejsce. Wiele razy przepraszałem i jest mi przykro, że z mojego powodu rodzina poszkodowanej przechodziła trudny czas"

- mówił.

Po zdarzeniu dymisji prezydenta żądali posłowie PO-KO, ale ten poinformował, że nie zamierza być dla nikogo wyborczą trampoliną i nie poda się do dymisji.

Paweł Osiewała jest prezydentem Sieradza od 2014 roku. W wyborach samorządowych w 2018 r. startował z ramienia lokalnego komitetu Solidarne Miasto Sieradz z poparciem PiS.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl