Krzysztof Krawczyk przyjął ostatnie namaszczenie. Co się dzieje ze zdrowiem muzyka?

Krzysztof Krawczyk wyznał, że nie pierwszy raz poprosił kapłana o sakrament chorych, nazywany "ostatnim namaszczeniem". "Cierpię na różne choroby, w tym dość uciążliwą arytmię serca i już kilka razy prosiłem tych księży o sakrament namaszczenia chorych. Ludzie często kojarzą ten sakrament z ostatnią drogą, z łożem śmierci. Nie wiedzą, że można o niego poprosić w strapieniu, w sytuacji, gdy jest się chorym, aby Pan nas umocnił, podźwignął z naszej słabości" - wyznaje muzyk w rozmowie z chrześcijańskim portalem Aleteia.pl.

Krzysztof Krawczyk
fot. Youtube/mat.pras.

Krzysztof Krawczyk udzielił poruszającego wywiadu katolickiemu portalowi Aleteia. Opowiada w nim o swoim nawróceniu:

Mam nadzieję, że kiedyś, gdy stanę z Chrystusem twarzą w twarz, obejmę Go serdecznie, zaleję się łzami, będą to łzy wzruszenia, i przeproszę za swoje niedowiarstwo 

- wyznaje muzyk.

Krawczyk powiedział też, że w związku z problemami ze zdrowiem, nie zawahał się poprosić kapłana o sakrament namaszczenia chorych. Zdaniem muzyka, ludzie niesłusznie mylą ten sakrament z tzw. wiatykiem, czyli "ostatnim namaszczeniem":

Cierpię na różne choroby, w tym dość uciążliwą arytmię serca i już kilka razy prosiłem tych księży o sakrament namaszczenia chorych. Ludzie często kojarzą ten sakrament z ostatnią drogą, z łożem śmierci. Nie wiedzą, że można o niego poprosić w strapieniu, w sytuacji, gdy jest się chorym, aby Pan nas umocnił, podźwignął z naszej słabości  

- mówi Krawczyk.

Ten piękny sakrament wiele razy w życiu mnie ratował. Mocno wierzę, że Chrystus to nie tylko Pan, Nauczyciel, ale Przyjaciel, który bezinteresownie jest, bezinteresownie pomaga. 

- dodaje artysta.

Całą rozmowę można przeczytać TUTAJ

 

Źródło: pll.aleteia.org, niezalezna.pl

#Krzysztof Krawczyk #ostatnie namaszczenie

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo