200 zarzutów w związku z korupcją w ośrodkach szkolenia strzeleckiego

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

200 zarzutów postawiła prokuratura czterem osobom zamieszanym w fałszowanie dokumentacji, potwierdzającej odbycie szkoleń w dwóch ośrodkach strzeleckich w Krakowie. Akt oskarżenia w sprawie trafił do sądu, podejrzanym grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

O zakończeniu policyjnego śledztwa i zarzutach poinformowała dziś oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podkomisarz Justyna Fil.

Sprawa dotyczy fałszowania dokumentacji związanej z odbyciem szkoleń strzeleckich przez pracowników ochrony. Ochroniarze potrzebowali zaświadczeń o szkoleniu, aby pracować w jednej z krakowskich firm.

W wyniku policyjnego śledztwa prokuratura postawiła czterem osobom 200 zarzutów fałszowania dokumentacji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Podejrzani to dwaj 64-latkowie i jeden 60-latek z Krakowa oraz 37-letnia kobieta z województwa mazowieckiego. Dwie z tych osób pracowały dla firmy ochroniarskiej z Warszawy, świadczącej wówczas usługi na terenie powiatu krakowskiego. Pozostałe dwie osoby to instruktorzy strzelectwa z Krakowa, którzy działali na zlecenie tej firmy ochroniarskiej z Warszawy. Instruktorzy dodatkowo usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania amunicji.

W celu osiągnięcia korzyści majątkowej podejrzani fałszowali listy szkoleń rzekomo przeprowadzonych dla pracowników ochrony, podrabiając przy tym ich podpisy. Gotowe listy były przedstawiane do rozliczenia w ramach realizowanej umowy w zakresie ochrony osób i mienia. Cały proceder trwał od początku 2016 roku do początku 2018 roku, kiedy to zostało wszczęte postępowanie.

Akt oskarżenia w sprawie trafił do sądu. Do czasu rozprawy prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze, m.in. w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Trzęsienie ziemi koło Florencji

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/vrolanas

  

Niewielkie uszkodzenia budynków i panika wśród mieszkańców to skutki trzęsienia ziemi, do jakiego doszło niedaleko Florencji w poniedziałek nad ranem. Podziemny wstrząs miał magnitudę 4,5. Odnotowano też kilkadziesiąt mniejszych wstrząsów.

Krajowy Instytut Geofizyki i Wulkanologii poinformował, że epicentrum trzęsienia znajdowało się w rejonie miejscowości Scarperia i San Piero w krainie Mugello w Toskanii.

Miejscowe służby informują, że nikt nie ucierpiał, a straty to niegroźne pęknięcia ścian i murów. W wielu miasteczkach ludzie wybiegli na ulice i następne godziny spędzili w samochodach bojąc się wrócić do domów.

Wstrząs odczuwalny był także w samej Florencji. Z powodu konieczności przeprowadzenia kontroli na ponad dwie godziny wstrzymano koło tego miasta ruch pociągów dużych prędkości. W kilkunastu miejscowościach w Toskanii zamknięte są w poniedziałek szkoły; wszędzie tam sprawdzany jest stan budynków.

Ministerstwo Kultury Włoch ogłosiło, że skontrolowany zostanie stan techniczny wszystkich zabytków w rejonie, gdzie doszło do trzęsienia ziemi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl