200 zarzutów w związku z korupcją w ośrodkach szkolenia strzeleckiego

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

200 zarzutów postawiła prokuratura czterem osobom zamieszanym w fałszowanie dokumentacji, potwierdzającej odbycie szkoleń w dwóch ośrodkach strzeleckich w Krakowie. Akt oskarżenia w sprawie trafił do sądu, podejrzanym grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

O zakończeniu policyjnego śledztwa i zarzutach poinformowała dziś oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krakowie podkomisarz Justyna Fil.

Sprawa dotyczy fałszowania dokumentacji związanej z odbyciem szkoleń strzeleckich przez pracowników ochrony. Ochroniarze potrzebowali zaświadczeń o szkoleniu, aby pracować w jednej z krakowskich firm.

W wyniku policyjnego śledztwa prokuratura postawiła czterem osobom 200 zarzutów fałszowania dokumentacji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi im do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Podejrzani to dwaj 64-latkowie i jeden 60-latek z Krakowa oraz 37-letnia kobieta z województwa mazowieckiego. Dwie z tych osób pracowały dla firmy ochroniarskiej z Warszawy, świadczącej wówczas usługi na terenie powiatu krakowskiego. Pozostałe dwie osoby to instruktorzy strzelectwa z Krakowa, którzy działali na zlecenie tej firmy ochroniarskiej z Warszawy. Instruktorzy dodatkowo usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania amunicji.

W celu osiągnięcia korzyści majątkowej podejrzani fałszowali listy szkoleń rzekomo przeprowadzonych dla pracowników ochrony, podrabiając przy tym ich podpisy. Gotowe listy były przedstawiane do rozliczenia w ramach realizowanej umowy w zakresie ochrony osób i mienia. Cały proceder trwał od początku 2016 roku do początku 2018 roku, kiedy to zostało wszczęte postępowanie.

Akt oskarżenia w sprawie trafił do sądu. Do czasu rozprawy prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze, m.in. w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Amerykańscy żołnierze zginęli w Afganistanie

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Dwóch amerykańskich pracowników wojskowych zginęło w Afganistanie podczas starcia zbrojnego - poinformowała w komunikacie dowodzona przez NATO misja Resolute Support.

Nie podano szczegółów wydarzenia, w trakcie którego Amerykanie zginęli. Wiadomo tylko, że doszło do ostrzału i poinformowano, że nazwiska zmarłych zostaną podane do wiadomości w ciągu 24 godzin po tym, jak o śmierci poinformowane zostaną rodziny żołnierzy.

Od początku inwazji USA na Afganistan w 2001 roku zginęło ponad 2400 amerykańskich pracowników wojskowych. Od początku tego roku śmierć na afgańskich terenach poniosło 14 żołnierzy USA.

Stany Zjednoczone formalnie zakończyły misję bojową w Afganistanie w 2014 r., nadal jednak zapewniają szerokie wsparcie powietrzne i szkoleniowe lokalnym siłom walczącym zarówno z talibami, jak i grupami Państwa Islamskiego.

USA i talibowe obecnie są w trakcie negocjacji w sprawie wycofania amerykańskich żołnierzy z Afganistanu. Kontyngent USA w tym kraju liczy 14 tys. żołnierzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl