Jak latali premierzy za rządów PO-PSL? Dworczyk: KPRM opublikuje listę lotów Kopacz i Tuska

Ewa Kopacz i Donald Tusk / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk zapowiedział, że KPRM opublikuje jeszcze dziś listę lotów byłych premierów Ewy Kopacz oraz Donalda Tuska. Jednocześnie Dworczyk wyraził też nadzieję, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu zostanie przyjęta ustawa ws. lotów najważniejszych osób w państwie.

Na antenie radiowej Trójki Dworczyk przypomniał, że projekt ustawy ws. lotów służbowych najważniejszych osób w państwie, zostanie opublikowany w piątek.

Chcemy go skonsultować jeszcze przed wprowadzeniem na ścieżkę legislacyjną ze wszystkimi klubami parlamentarnymi, tak, żeby było to prawo ponadpartyjne, ponadczasowe i dobrze służące Polsce.
- powiedział.

Wyraził też nadzieję, że na najbliższym posiedzeniu Sejmu ustawa ta zostanie przyjęta przez parlament. Najbliższe posiedzenie Sejmu zaplanowane jest na 30 sierpnia.

Opublikowaliśmy listę lotów pana premiera Morawieckiego, wczoraj - pani premier Beaty Szydło, dzisiaj Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikuje listy lotów pani premier Kopacz i pana premiera Tuska. Myślę, że na tym ta dyskusja - może się nie skończy, ale będzie powoli wygasać.
- powiedział Dworczyk.

Szef KPRM zauważył, że po wprowadzeniu ustawy pojawią się „pewne oszczędności”, ale - jak zastrzegł - w skali budżetu nie będą to „oszałamiające kwoty”.

Chcemy w ustawie szczegółowo dookreślić, kto może, a kto nie powinien znaleźć się na pokładzie statku powietrznego.
- wskazał.

Dodał też, że zaprezentowane przepisy „nie będą dotyczyły pana prezydenta i pierwszej damy ze względu na szczególny charakter funkcji prezydenta”.

Trudno rzeczywiście oprzeć się wrażeniu, że uczestniczymy w takim serialu, który parlamentarzyści opozycji, przede wszystkim PO, rozpoczęli z nadzieją na uruchomienie emocji społecznych, negatywnych wobec PiS.
- mówił szef kancelarii premiera.

Jak dodał, na spotkanie w KPRM, poświęcone organizacji lotów najważniejszych osób w państwie, jako jedyni nie przyszli parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej.

Straciłem wiarę w ich dobre intencje, wydaje mi się, że politycy PO traktują to jako paliwo polityczne.
- ocenił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, Polskie Radio Trójka

Tagi

Wczytuję komentarze...

Amerykańscy żołnierze zginęli w Afganistanie

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

- Dwóch amerykańskich pracowników wojskowych zginęło w Afganistanie podczas starcia zbrojnego - poinformowała w komunikacie dowodzona przez NATO misja Resolute Support.

Nie podano szczegółów wydarzenia, w trakcie którego Amerykanie zginęli. Wiadomo tylko, że doszło do ostrzału i poinformowano, że nazwiska zmarłych zostaną podane do wiadomości w ciągu 24 godzin po tym, jak o śmierci poinformowane zostaną rodziny żołnierzy.

Od początku inwazji USA na Afganistan w 2001 roku zginęło ponad 2400 amerykańskich pracowników wojskowych. Od początku tego roku śmierć na afgańskich terenach poniosło 14 żołnierzy USA.

Stany Zjednoczone formalnie zakończyły misję bojową w Afganistanie w 2014 r., nadal jednak zapewniają szerokie wsparcie powietrzne i szkoleniowe lokalnym siłom walczącym zarówno z talibami, jak i grupami Państwa Islamskiego.

USA i talibowe obecnie są w trakcie negocjacji w sprawie wycofania amerykańskich żołnierzy z Afganistanu. Kontyngent USA w tym kraju liczy 14 tys. żołnierzy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl