Wypadek ciężarówek w Pacanowie

zdjęcie ilustracyjne / pixabay

  

Do zderzenia trzech pojazdów ciężarowych doszło w środę rano na drodze krajowej nr 73 w Pacanowie (Świętokrzyskie). W wypadku ranny został jeden z kierowców. Obecnie w miejscu zdarzenia wprowadzono ruch wahadłowy – poinformowała policja.

Jak powiedziała asp. Justyna Konopka z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju, do wypadku doszło przed godz. 7 rano.

W wypadku na drodze krajowej nr 73 Kielce-Tarnów uczestniczyły trzy ciężarówki, a poszkodowany został kierowca jednej z nich. Policjanci prowadzą czynności na miejscu zdarzenia.

Przez ok. godzinę trasa była całkowicie nieprzejezdna – kierowcy jeździli objazdami wyznaczonymi ulicami Pacanowa. Od kilku minut w miejscu wypadku wprowadzono ruch wahadłowy – jednym pasem jezdni - którym kieruje policja.

Według informacji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia w ruchu na trasie nr 73 mogą potrwać jeszcze przez ok. godzinę

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Izrael wciąż bez rządu

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/krystianwin

  

Fiaskiem zakończyły się w Izraelu wysiłki na rzecz utworzenia rządu po wrześniowych wyborach parlamentarnych. W środę tuż przed północą czasu miejscowego minął termin sformowania koalicji rządowej. Jak poinformował parlament, nowe wybory odbędą się w marcu.

Po raz pierwszy w historii Izraela będą to trzecie wybory parlamentarne w tym kraju w ciągu niespełna roku.

Według wcześniejszych sondaży kolejne głosowanie zakończy się takim samym wynikiem, jak ostatnie wybory z września, co doprowadzi zapewne do kolejnych wielu miesięcy koalicyjnych negocjacji.

W historii Izraela jeszcze żadna partia nie uzyskała w wyborach większości pozwalającej na samodzielne utworzenie rządu, dlatego gabinety koalicyjne są w tym kraju normą.

Wybory z 17 września wygrał centrolewicowy sojusz Benny'ego Gantza Niebiesko-Biali, zdobywając 33 mandaty w 120-miejscowym Knesecie, a centroprawicowy Likud Netanjahu wywalczył 32 mandaty.

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin powierzył 23 października Gantzowi, byłemu szefowi sztabu generalnego izraelskiej armii, misję utworzenia gabinetu. Ten jednak nie zdołał sformować koalicyjnego rządu. Fiaskiem zakończyła się także podjęta przez premiera Benjamina Netanjahu próba nakłonienia swego politycznego rywala, Benny'ego Gantza, do utworzenia rządu jedności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl